RTX 3060 Ti ve i7 12700K uyumlu olur mu?

Görüntüye çok önem vermiyorsanız 15bin bandında bulunabiliyor bu kart. Tabii soğutma performansları da farklı da rahatsız etmez diğerleri de.

Görüntüye önem veriyorum bence bu kart tam benlik.
Hocam iyi akşamlar kararsız kaldım işlemci konusunda Intel mi AMD mi?

Son düzenleme:
Görüntüye önem veriyorum bence bu kart tam benlik.
Hocam iyi akşamlar kararsız kaldım işlemci konusunda Intel mi AMD mi?
AMD'de size önerdiğim işlemciye eşit Ryzen 9 5900x var. İstiyorsanız onu da tercih edebilirsiniz. Fakat daha pahalı olur.

AMD'de size önerdiğim işlemciye eşit Ryzen 9 5900X var. İstiyorsanız onu da tercih edebilirsiniz. Fakat daha pahalı olur.

Hocam işlemciyi tamamladım ama ekran kartı kafama yatmadı AMD mi alayım NVIDIA mı?

Hocam işlemciyi tamamladım ama ekran kartı kafama yatmadı AMD mi alayım NVIDIA mı?
Oynadığınız oyunlara göre seçim yapabilirsiniz. Sonuçta bazı oyunlarda AMD daha iyi performans verirken bazı oyunlarda NVIDIA daha iyi performans veriyor.
Ayrıca NVIDIA'nın ışın izleme performansının daha iyi olduğunu ve DLSS desteği olduğunu unutmayın.
AMD tarafında FSR 2.0 geldi evet, fakat sadece bir kaç oyunda kullanılabiliyor. FSR 2.0 desteği arttıkça aralarındaki fark kapanmış olacak.

Bu yüzden önemli olan şey oynadığınız oyunlar ve ışın izleme isteyip istememeniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tamamdır hocam kesin karar verdim i7 12700F B660 Mortar 32 GB 3200 Trident Z CL16.
MSI RTX 3070 850W Aerocool P1
2 TB silicon Power US70.
Kasa emin değilim ama MSI 100M alacağım herhalde bir de 165 Hz monitör ASUS TUF 23.5 1ms ekran kartı önerebileceğiniz var mı başka.
Tamamdır hocam kesin karar verdim i7 12700F B660 Mortar 32 GB 3200 Trident Z CL16.
2 TB silicon Power US70.
Kasa emin değilim ama MSI 100M alacağım herhalde bir de 165 Hz monitör ASUS TUF 23.5 1ms ekran kartı önerebileceğiniz var mı başka.
Ekran kartı tam kesin değil

2 TB silicon Power US70.

RAM siparişi vermediyseniz ve daha performanslı bir şeyler isterseniz önerebilirim. Fakat görsele önem veriyorsanız sizin aldığınız kalabilir.

Hangi sıvı soğutucuyu almıştınız? Kasanıza sığmayabilir. Şeklini beğendiyseniz tamam da biraz küçük :
1652819288667.png

Radyatör desteği de böyle.

Bu sisteme aslında 1440p 27" 144hz tarzında bir monitör yakışır, fakat tamamen sizin tercihiniz.

Ekran kartı olarak bütçeniz nedir ve sadece oyun mu oynayacaktınız? Işın izleme kullanmayı düşünüyor musunuz?

2 TB silicon Power US70.

1080p monitör sanırım, rtx 3070 ti 1080p için biraz lüks diye düşünüyorum rtx 3070'in 1080p'de yapamayacağı yok güzel soğutmalı bi rtx 3070 modeli alın derim o kadar, ayrıca fiyat ne kadar tuttu?

RAM siparişi vermediyseniz ve daha performanslı bir şeyler isterseniz önerebilirim. Fakat görsele önem veriyorsanız sizin aldığınız kalabilir.

Hangi sıvı soğutucuyu almıştınız? Kasanıza sığmayabilir. Şeklini beğendiyseniz tamam da biraz küçük:
Eki Görüntüle 1391045
Radyatör desteği de böyle.

Bu sisteme aslında 1440p 27" 144Hz tarzında bir monitör yakışır, fakat tamamen sizin tercihiniz.

Ekran kartı olarak bütçeniz nedir ve sadece oyun mu oynayacaktınız? Işın izleme kullanmayı düşünüyor musunuz?

Ekran kartını her şey için kullanacağım ve işlemci soğutucusu konusunda da kararsızım o ikisini sipariş vermedim monitörde ama genelde yayın açıp oyun oynayacağım bir günde 10 saat net PC başındayım.
1080p monitör sanırım, RTX 3070 Ti 1080p için biraz lüks diye düşünüyorum RTX 3070'in 1080P'de yapamayacağı yok güzel soğutmalı bir RTX 3070 modeli alın derim o kadar, ayrıca fiyat ne kadar tuttu?

3070 ile 3070 Ti arası çok FPS fark etmiyor 3-5 FPS yani olsa ne olur olmasa ne olur MSI modelini seçtim 3070 için Gaming Z olan 35k falan tutuyor.
Tek soğutucuya karar veremedim.

Ekran kartını her şey için kullanacağım ve işlemci soğutucusu konusunda da kararsızım o ikisini sipariş vermedim monitörde ama genelde yayın açıp oyun oynayacağım bir günde 10 saat net PC başındayım.
O zaman NVIDIA tarafında kalmak daha mantıklı. Yayın ve render işlerinde daha işlevsel özelliklere sahip.

Alacağınız soğutucuya dikkat edin çünkü seçtiğiniz kasa dediğim gibi küçük bir kasa ve büyük boyutlu sıvı soğutmaları veya hava soğutucuları içine monteleyemezsiniz.

Ne kadar bütçeniz var ve almadığınız ne parçalar kaldı? Düzgünce yazarsanız ona göre yardımcı oluruz.

O zaman NVIDIA tarafında kalmak daha mantıklı. Yayın ve render işlerinde daha işlevsel özelliklere sahip.

Alacağınız soğutucuya dikkat edin çünkü seçtiğiniz kasa dediğim gibi küçük bir kasa ve büyük boyutlu sıvı soğutmaları veya hava soğutucuları içine monteleyemezsiniz.

Ne kadar bütçeniz var ve almadığınız ne parçalar kaldı? Düzgünce yazarsanız ona göre yardımcı oluruz.

Hocam büyük hava akışı iyi bir kasa ve soğutucu önerebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı