RTX 3060 Ti ve R5 3600 nasıldır?

Arrda

Centipat
Arkadaşlar öncelikle aklımdaki sorular:

1-R5 3600 işlemcisi 3060 Ti ekran kartını besleyebilir mi? Takılmalar olur mu beslerse de % kaç kullanılır? Isınır mı?
2-Bir de başka forumlarda 1080P'de darboğaz yapıcağını söylemişler pek anlamadığım için soruyorum neden 1080P'de darboğaz yapar? Yaparsada ne kadar yapar bu benim oyunumu çok etkiler mi?
3-Kaç Watt PSU öneriyorsunuz?
4-Bu ikili için anakart tavsiyesi çok pahalı olmasın lütfen 😂.

Besler bir şey olmaz ama 3060TI kartı 2080 Super gücünde olduğu için biraz daha eksik kalabilir. Onun yerine 3700x veya 5600x alabilirsin. (fiyatlardan haberim yok)

Başka forumlarda besler diyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben kafama göre yazmıyorum, buyurun coğu oyunda bottleneck söz konusu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben kafama göre yazmıyorum, buyurun coğu oyunda bottleneck söz konusu.

Hayır hocam onların çoğu darboğaz değil. İşlemci de tam çalışma söz konusu değil. Sadece kart 1080P için fazla güçlü. Bu yüzden GPU kullanımı %100 değil. Yine de işlemcinin bütün çekirdeklerini görmek daha faydalı ve açıklayıcı olurdu.

Hayır hocam onların çoğu darboğaz değil. İşlemci de tam çalışma söz konusu değil. Sadece kart 1080P için fazla güçlü. Bu yüzden GPU kullanımı %100 değil. Yine de işlemcinin bütün çekirdeklerini görmek daha faydalı ve açıklayıcı olurdu.

Örnek olarak verdim zaten hocam. Bu kart 2K kartı 1080P değil. Haklısınız.
Keşke bottleneck ne demek onu da açıklasan yazarken.

Darboğaz deniyor.

diğer forumlara sorabilirsiniz. 😆

Arkadaşlar öncelikle aklımdaki sorular:

1-R5 3600 işlemcisi 3060 Ti ekran kartını besleyebilir mi? Takılmalar olur mu beslerse de % kaç kullanılır? Isınır mı?
2-Bir de başka forumlarda 1080P'de darboğaz yapıcağını söylemişler pek anlamadığım için soruyorum neden 1080P'de darboğaz yapar? Yaparsada ne kadar yapar bu benim oyunumu çok etkiler mi?
3-Kaç Watt PSU öneriyorsunuz?
4-Bu ikili için anakart tavsiyesi çok pahalı olmasın lütfen 😂.

İşlemci olarak 10400F'de alabilirsin ve 1080P'de darboğaz olur çünkü 2080S'den güçlü kart 3060 Ti. En az 2K.

Yeni konular

Geri
Yukarı