RTX 3060 Ti ve RTX 3060 Türkiye fiyatları

Daha fazla  
RTX 3060 Ti Türkiye fiyatı ilk etapta 4500 TL olarak açıklanmıştı. Kartlar piyasaya girdiğinde neredeyse en ucuz giriş soğutmalı kartlar 5700 TL'den piyasaya çıktı. Yani açıklanan fiyatın bayağı üstünde piyasa girdi kartlar. Şimdi ise RTX 3060 fiyatı 3200 TL olarak açıklandı ve eminim ki aynı 3060 Ti da olduğu gibi bu kartta açıklanan fiyatın çok üstünden girecek piyasaya. Aralık ayında sistem toplayacaktım ama kart fiyatları yüzünden beklemek zorunda kaldım RTX 2000 serisi kartları da almak istemediğimden sorum şu bu kartlar neden bu kadar pahalıdan satışa çıkıyor ve tekrar ucuzlama ihtimali var mı yoksa ben beklemekte hata mı yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3060 Ti Türkiye fiyatı ilk etapta 4500 TL olarak açıklanmıştı. Kartlar piyasaya girdiğinde neredeyse en ucuz giriş soğutmalı kartlar 5700 TL'den piyasaya çıktı. Yani açıklanan fiyatın bayağı üstünde piyasa girdi kartlar. Şimdi ise RTX 3060 fiyatı 3200 TL olarak açıklandı ve eminim ki aynı 3060 Ti da olduğu gibi bu kartta açıklanan fiyatın çok üstünden girecek piyasaya. Aralık ayında sistem toplayacaktım ama kart fiyatları yüzünden beklemek zorunda kaldım RTX 2000 serisi kartları da almak istemediğimden sorum şu bu kartlar neden bu kadar pahalıdan satışa çıkıyor ve tekrar ucuzlama ihtimali var mı yoksa ben beklemekte hata mı yapıyorum?
Hocam bekleyin belki yeni 3060Ti stokları gelince ucuzlar.

O fiyat referans kartın fiyatı.Şirketlerin kartlarındaki fiyatlara NVDİA müdahil değildir muhtemelen.
RTX2060 şuan 3000TL'den fazla ve 3060 gördüğüm kadarıyla 2070 e denk bir kart.Beklentiyi ona göre tutun :)

Nasıl 5700 TL'den çıktı? Palit 3060 5200 TL idi Vatanda da aynı fiyatlardan stoğa girmişti. 3060 4000 civarlarında oluır.
Palit kartlar başta öyleydi ama şu anda onlar da pahlandı diye biliyorum mesela Zotac 3060 Ti 5600 TL şu an sizce bu fazla değil mi yoksa ben mi abartıyorum ?
O fiyat referans kartın fiyatı.Şirketlerin kartlarındaki fiyatlara NVDİA müdahil değildir muhtemelen.
RTX2060 şuan 3000TL'den fazla ve 3060 gördüğüm kadarıyla 2070 e denk bir kart.Beklentiyi ona göre tutun :)
Bu konuda haklısınız ama benin anlıyamadığım şey RTX 3000 serisinin RTX 2000 serisinden daha ucuz olmasına rağmen(dolar bazında) nasıl bu kadar pahalıdan satılabiliyor onu anlamıyorum sanırım bizim satıcılar ve stok kıtlığı bunun sebebi biraz daha bekliycem baktım ucuzlama yok 3060 alıp geçicem sanırım

Son düzenleme:
Fiyatların normalden fazla olmasının nedenleri ;

1 - Miningciler
2 - Pandemi
3 - Aracı firmaların kâr oranlarını dolar cinsinden talep etmesi.

11 e aldığım kartı 14 bin’e sattım bir ay sonra düşünün.

Kart bulan direk alsın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı