RTX 3060 Ti vs ASUS RTX3060 Ti Dual mini V2

slmbnemin

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar ekran kartları hakkında pek bir bilgim yok. NVIDIA RTX 3060 Ti ile ASUS RTX3060 Ti Dual mini V2 arasındaki fark nedir?
Screenshot_20210926-190702_Opera.jpg

Son düzenleme:
Biri NVIDIA'nın referans soğutmalı kartı, diğeri ASUS ile NVIDIA'nın partner olarak çalışıp piyasaya sürdüğü kart. Yani soğutma bloğu farkı var, en temel fark bu.

Bunun haricinde ASUS gördüğüm kadarı ile kartın çalışma frekansını arttırmış. Bunun haricinde başka bir fark görmedim.

NVIDIA 3060 Ti dediğiniz FE ise, diğer markaların modelleri frekansı ve soğutması iyileştirilmiş FE ekran kartlarıdır.

Biri NVIDIA'nın referans soğutmalı kartı, diğeri ASUS ile NVIDIA'nın partner olarak çalışıp piyasaya sürdüğü kart. Yani soğutma bloğu farkı var, en temel fark bu.

Bunun haricinde ASUS gördüğüm kadarı ile kartın çalışma frekansını arttırmış. Bunun haricinde başka bir fark görmed

Bunun haricinde ASUS gördüğüm kadarı ile kartın çalışma frekansını arttırmış. Bunun haricinde başka bir fark görmedim.
Gönderiyi resimle güncelledim Asusun dual mobil ekran kartı daha iyiyse neden ana olan ekran kartından daha ucuz ?

Ekran kartları hakkında bilgim yok dediğin için kısa bir özet geçiyorum;
2 farklı marka ekran kartı üretiyor biri AMD diğeri NVIDIA.
RTX 3060,2070 ... Vs hep NVIDIA'nin, RX 570, 5500XT, 6700XT vs. hepsi AMD'nin.
NVIDIA bir kart üretiyor (örneğin 3060), daha sonra bu kartı ASUS, MSI, EVGA gibi şirketlere yolluyor, bu şirketler bu kartların dışına soğutucu blok ve fan takıp piyasaya sürüyor.
Yani MSI 3060 ile ASUS 3060 arasında genel performans olarak pek fark olmazken soğutma dolayısı ile farklar oluşabiliyor (diyelim ASUS'un soğutması dandik haliyle MSI daha fazla performans veriyor). Fakat genel olarak bir kronik sorun olmazsa çoğu 3060 denk sayılıyor. Aynı şekilde AMD de bir kart üretiyor ve diğer firmalara yolluyor firmalar bunlara fan ve soğutucu takıyor. Yani kart alırken önce model, sonra marka bakmak lazım. Örneğin 3060 mı 6600XT mi alacağına karar vereceksin daha sonra 3060'lar içinde MSI mı, ASUS mu, EVGA mı diye bakacaksın.

Gönderiyi resimle güncelledim ASUS'un Dual mobil ekran kartı daha iyiyse neden ana olan ekran kartından daha ucuz?

FE model kart piyasada çok bulunamıyor. Bu yüzden değerli.

Ekran kartları hakkında bilgim yok dediğin için kısa bir özet geçiyorum;
2 farklı marka ekran kartı üretiyor biri AMD diğeri NVIDIA.
RTX 3060,2070 ... Vs hep NVIDIA'nin, RX 570, 5500XT, 6700XT vs. hepsi AMD'nin.
NVIDIA bir kart üretiyor (örneğin 3060), daha sonra bu kartı ASUS, MSI, EVGA gibi şirketlere yolluyor, bu şirketler bu kartların dışına soğutucu blok ve fan takıp piyasaya sürüyor.
Yani MSI 3060 ile ASUS 3060 arasında genel performans olarak pek fark olmazken soğutma dolayısı ile farklar oluşabiliyor (diyelim ASUS'un soğutması dandik haliyle MSI daha fazla performans veriyor). Fakat genel olarak bir kronik sorun olmazsa çoğu 3060 denk sayılıyor. Aynı şekilde AMD de bir kart üretiyor ve diğer firmalara yolluyor firmalar bunlara fan ve soğutucu takıyor. Yani kart alırken önce model, sonra marka bakmak lazım. Örneğin 3060 mı 6600XT mi alacağına karar vereceksin daha sonra 3060'lar içinde MSI mı, ASUS mu, EVGA mı diye bakacaksın.
Çok açıklayıcı olmuştur gayet net bir şekilde anladım teşekkür ederim ilgin için( gönderiyi güncelledim Asus 3060 Dual V2 ile Asus 3060 dual v2 mini arasındaki fark nedir ? Mini ne oluyor ?

Geri
Yukarı