RTX 3060 Tİ vs. RTX 3070

Ben de sizin gibi düşünüyorum ama sonra aldığım bunca gösterişli ve pahalı parçaların yanında 3060 Tİ sönük kalır gibi geliyor bilemedim.
Sanmam, tasarım diyorsanız aynı zaten, chipset diyorsanız da çok bir şey değil zaten, 3060 Tİ yeterlidir, cebinizden 1K daha fazla çıkmasın. 😁

Merhabalar. Biliyorsunuz ki RTX 3060 Tİ ekran kartları piyasaya çıktı ve tamda benim RTX 3070 alacağım zamana denk geldi. Bende Ryzen 7 5800X var aslında böyle bir sisteme RTX 3070 altı bir kart takmak istemiyordum ama RTX 3060 Tİ fena geldi.

Şöyle bir testlere bakınca gerçekten aradaki performans farkının az fiyat farkının yüksek olduğunu görebiliyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi ben bu 2 kart arasında kaldım.

RTX 3070: GIGABYTE GeForce RTX 3070 AORUS MASTER 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

RTX 3060 Tİ: GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti AORUS MASTER 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Fiyat farkı dolar farkıyla az olabilir ama Türkiye şartlarında 1000TL'den daha fazla bir para yapıyor ama bende X570 ROG Strix E ve Ryzen 7 5800X'in yanına 3060 Tİ gibi bir kart yakışır mı bilemedim ? Önerilerinizi bekliiyorum.
5800X yanına ise cidden yakışmaz, düşük kalır.
2K oynayacaksınız zaten, 3600 bile besliyor bunu.
Bu videoyu da inceleyebilirsiniz, gayet açıklayıcı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanmam, tasarım diyorsanız aynı zaten, chipset diyorsanız da çok bir şey değil zaten, 3060 Tİ yeterlidir, cebinizden 1K daha fazla çıkmasın. 😁
Yani doğru ama sistem 20K falan yapıyor Technopat'te 20K sisteme 3060Tİ tatkım desem tarihin en büyük linçlerinden birin yerim herhelde :D

%15 gibi bir fark var. Bu kadar farka bir üst segment kart almak mantıklı. İleriye dönüklük açısından. Şahsen ben bir ekran kartını 5-6 sene kullandığım için bu şekilde alırdım.

Ek olarak çoğu oyunda fiyat/FPS oranı aynı yani boşa para vermiş olmuyorsunuz.

Geri
Yukarı