RTX 3060 Ti vs RX 6700 XT

KiralAB

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2 ekran kartı arasında kaldım. Sizce hangisi oyunlarda daha fazla FPS verir? Bir de NVIDIA'nın RTX ve DLSS gibi teknolojileri var. DLSS falan açıldığı zaman fazla FPS farkı olur mu veya RTX gibi ışın izleme teknolojisi var mı AMD'nin?

Kartların linkleri:

Aradaki fiyat farkına kesinlikle değmez. AMD 6000 serisi kartlarda da halihazırda FSR ve RT teknolojisi var ancak desteklediği oyun sayısı NVIDIA'nın yanında epey az, zamanla gelişecek. Aradaki performans farkını da atayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar, 2 ekran kartı arasında kaldım. Sizce hangisi oyunlarda daha fazla FPS verir? Bir de NVIDIA'nın RTX ve DLSS gibi teknolojileri var. DLSS falan açıldığı zaman fazla FPS farkı olur mu veya RTX gibi ışın izleme teknolojisi var mı AMD'nin?

Kartların linkleri:

6700 XT daha iyi bir kart. Soğutması da TUF model yani gayet iyi.

Tam yazmamışım, RT artık AMD ekran kartlarında da açılabilen bir teknoloji. DLSS'ye rakip olarak FSR var fakat henüz DLSS kadar iyi sayılmaz daha yolu var.

Ama 11k TL 6700 XT iken (hem de kas gücü olarak daha iyi) 15k 3060 Ti'ya vermek bence saçma.

Son düzenleme:
6700 XT daha iyi bir kart. Soğutması da TUF model yani gayet iyi.

Tam yazmamışım, RT artık AMD ekran kartlarında da açılabilen bir teknoloji. DLSS'ye rakip olarak FSR var fakat henüz DLSS kadar iyi sayılmaz daha yolu var.

Ama 11k TL 6700 XT iken (hem de kas gücü olarak daha iyi) 15k 3060 Ti'ya vermek bence saçma.

Toplama olarak alacağım için indirimli geliyor o fiyata almam tabii :D

@KiralAB FSR olduğunda örneğin Resident Evil Village de RX 6600 XT RTX 3060 Ti'te ışın izleme ve DLSS, FSR açık şekilde bariz fark atıyor. FSR teknolojisi şu an pek yaygın olmasa da yeni çıkacak her oyunda büyük ihtimalle olacaktır. Bu nedenle RX 6700 XT ekran kartının ileride FSR ile çok daha güçlü olacağını düşünüyorum. Karar sizindir. Bu arada hazır sistem ile kart almak daha mantıklı oluyor. Bu fiyatlara 2, ekran kartı da tercih edilmemelidir.

Toplama olarak alacağım için indirimli geliyor o fiyata almam tabii :D

Arada aşırı uçuk bir fark yoksa koşun 6700 XT'li sistemi alın. Tabii link de atın bakalım sırf 6700 XT var diye işlemciyi stok soğutucu soğutmasın :) Yeni bir konu açabilirsiniz isterseniz sistemlerin linki için.

Kartların linkleri:

RTX bence çok büyük bir etken. Şimdi Amd'de yaygınlaştıracak - yapacak - edecek deniliyor ama ne zaman olacağı biraz meçhul. Hatta yaygınlaşacağı da meçhul. Firmalar anlaşmalar gereği bazı alanları domine edebiliyor. Mesela Freesync amd tarafında çok güçlü ama Nvidia'nın rakip olarak sunduğu G-sync her monitörde Freesync kadar iyi çalışmayabiliyor. Ben işimi garantiye almak isteyip Nvidia bir kart alırdım. Karşı çıkacak arkadaşlar olacağına eminim.

Geri
Yukarı