RTX 3060 Ti ya da RTX 3060, Ryzen 5 3600X ile darboğaz yapar mı?

Şu an RTX 2060 ROG STRIX OC Edition Evo kullanıyorum. 3070 almamamın sebebi işlemcimin darboğaz yapacağanı düşünüyorum. O yüzden 3060 ve 3060 Ti bekliyorum. Sizce bu da Ryzen 5 3600X ile darboğaz yapar mı? 2K bir monitörüm var. Yoksa 2K'da 3070 darboğaz yapmaz mı dersiniz? Hangisini almalıyım?

Ben 3600 ile kullanıyorum 3070'i 2K'da. Bazı oyunlarda %10 nadiren görüyor darboğaz ama herhangi bir takılma ya da performanstan büyük bir kayıp söz konusu değil. 3600X alırsanız daha da iyi olur tabii.

Benim de aynı hocam 650W 80+ Bronze. Yeterli oluyor fakat markası önemli. Saatli bomba değildir umarım.

Corsair CV650 modeli gayet kaliteli bir PSU olduğunu düşünüyorum yalnız ben model konusunda çok kararsız kaldım sen hangi modeli önerirsin bir de kasam biraz küçük Corsair 220T RGB airflow modeli 3 fanlı ROG serisi falan sığar mı?

Açıkçası hangisini stokta bulursan ve bütçene göre. Yeni fan teknolojilerinden midir bilinmez ama benim Asus Dual OC'de bile en yüksek 71-72C gördüm.
ASUS Dual'e RTX 3060 ya da 3060 Ti için niyetleneceğim. Sıcaklik belirttiğiniz iyi olmuş.

Corsair CV650 modeli gayet kaliteli bir PSU olduğunu düşünüyorum yalnız ben model konusunda çok kararsız kaldım sen hangi modeli önerirsin bir de kasam biraz küçük Corsair 220T RGB airflow modeli 3 fanlı ROG serisi falan sığar mı?
Benim gönlümde MSI Gaming serisi vardı fakat acelem vardı ve ilk bulduğum kartı aldım. ROG serisi bana kalırsa biraz pahalı. 3-5 derece fark için ve RGB için 1500₺ fark vermeye değer mi onu düşünmek lazım.
Kasa için ise, Corsair'in sitesinde max GPU boyutu 30cm desteklediği yazıyor. ROG'un boyutu 31,85cm yani sığmaz. GPU boyutuna bakarak seçim yapmalısın.

Benim gönlümde MSI Gaming serisi vardı fakat acelem vardı ve ilk bulduğum kartı aldım. ROG serisi bana kalırsa biraz pahalı. 3-5 derece fark için ve RGB için 1500₺ fark vermeye değer mi onu düşünmek lazım.
Kasa için ise, Corsair'in sitesinde Max GPU boyutu 30cm desteklediği yazıyor. ROG'un boyutu 31, 85cm yani sığmaz. GPU boyutuna bakarak seçim yapmalısın.

Hocam ASUS'un ve MSI kendi sitesinde 750W olduğu yazıyor.

Yanıtlarınız için teşekkürler belli oldu ki 2K monitöürüm olduğu için bir RTX 3070 alacağım umarım darboğaz yapmaz bu arada hangi RTX 3070 modelini önerirsiniz.
Palit Gaming Pro.

R5 3600x vb işlemciler için 1080p de yapacağı darboğaz oyundan oyuna ve grafik kalite ayarlarına göre değişir çoğu oyunda hiç yapmaz bazı oyunlarda yüzde 5-10 u bulmayan fps kayıpları yaşanabilir ki bu da zaten çok normal. Her oyunun sistemden istedikleri farklı çünkü.

Arkadaşlar sizce düz 3060 ne zaman çıkar bir tahminiz var mı, bir de AMD kanadından karşılık ne zaman gelir 3060 ve Ti serilerine?

Yeni konular

Geri
Yukarı