RTX 3060 Ti'a 600W yeter mi?

650W altı tavsiye etmem.

Araştırmadan yorum yapmasak mı?
650W güç kaynağı ile 5600X, 3070, 4 kanal bellek, 4 kasa fanı, RGB çevre birimleri, 2 Harici HDD ve 1'i dahili 1'i harici olmak üzere 2 NVMe SSD kullanıyorum. Araştırma (?) dediğiniz olay NVIDIA'nın garanti olsun deme olayı (milenyumdan kalma 650W güç kaynağı kullananlar varsa ağlamasın diye), lükse kaçmama koşuluyla orta seviye bir işlemci ile 3060ti'ı kolayca 400W Bronze üstü PSU ile çalıştırabilirsin. Lütfen araştırırken ezberden kaçın.

650W güç kaynağı ile 5600X, 3070, 4 kanal bellek, 4 kasa fanı, RGB çevre birimleri, 2 harici HDD ve 1'i dahili 1'i harici olmak üzere 2 NVMe SSD kullanıyorum. Araştırma (?) dediğiniz olay NVIDIA'nın garanti olsun deme olayı (milenyumdan kalma 650W güç kaynağı kullananlar varsa ağlamasın diye), lükse kaçmama koşuluyla orta seviye bir işlemci ile 3060 Ti'ı kolayca 400W Bronze üstü PSU ile çalıştırabilirsin. Lütfen araştırırken ezberden kaçın.

Kendim 3060 Ti kullanıcısıyım tek başına yükte 300W kullanıyor diğer bileşenleride hesaba katarsak sizin dediğiniz gibi 400W veya 500W güç kaynağının yeterli olacağını düşünmüyorum. Muhtemelen sizin kullandığınız PSU kaliteli bir 650W o yüzden zaten gayet yeterlidir ama arkadaş daha düşük bütçe ile bir PSU alırsa 650W alması onun daha yararına olur diye söyledim. 650W benim sistemim içinde gayet yeterli ama ben 750W kullanıyorum güç kaynağım yüksek kullanım oranlarına ulaşmasın ve gelecekte belki yükseltme yaparım diye şimdi bu arkadaş sizi dinleyip 500W alsa ileride yükseltme yaparken tekrardan PSU alma masrafına girebilir bu da bir ihtimal ve TDP'si yüksek 3060 Ti'lardan kullanıyorsa benim gibi veya overclock yapsa işlemciye veya ekran kartına yine yeterli gelmez diye düşünüyor bu benim düşüncem amacım tartışma yaratmak değil. İyi akşamlar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı