RTX 3060 ve RTX 3060 Ti 1080p Valorant performansı

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben sadece 1080P'de Valorant ve CS:GO oynayacağım ve ben bir PC toplamayı düşünüyorum ve ekran kartı olarak RTX 3060 alacağım. Size bir sorum var. Ben RTX 3060 aldıktan sonra sadece Valorant ve CS:GO oynayan birisiysek bundan sonra 3070'e veya 3080'e geçmenin bir mantığı var mı?
Ve RTX 3060 RTX 3060 Ti'dan Valorant 1080p Low Settings'de daha yüksek FPS alıyor bunun nedeni nedir? Ve bu arada ben 3060'ın 3060 Ti'dan daha iyi olduğunu iddia etmiyorum sadece bunun nedenini soruyorum🙂
Aradaki performans farkını CS:GO testi ile göstereyim işlemci temsilidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben sadece 1080P'de Valorant ve CS:GO oynayacağım ve ben bir PC toplamayı düşünüyorum ve ekran kartı olarak RTX 3060 alacağım. Size bir sorum var. Ben RTX 3060 aldıktan sonra sadece Valorant ve CS:GO oynayan birisiysek bundan sonra 3070'e veya 3080'e geçmenin bir mantığı var mı?
Ve RTX 3060 RTX 3060 Ti'dan Valorant 1080p Low Settings'de daha yüksek FPS alıyor bunun nedeni nedir? Ve bu arada ben 3060'ın 3060 Ti'dan daha iyi olduğunu iddia etmiyorum sadece bunun nedenini soruyorum🙂

Sırf şu iki oyun için bile RTX 2060 bile yeter.

Valorant, CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklı oyunlar. Bu yüzden ekran kartı fazla FPS fark ettirmiyor.

Bu mantıkla düşünürsek RTX 3060 bile fazlasıyla gereksiz. İşlemci 5600x kullanıyorum. Yanında GTX 1060 3GB var. Valorant DM'de fps 400 altına nadir düşüyor. Aynı şekilde CS:GO'da yüksek fps değerleri...Örnek CS:GO DM full D2

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 66
Tamam teşekkürler 😃
Bu mantıkla düşünürsek RTX 3060 bile fazlasıyla gereksiz. İşlemci 5600X kullanıyorum. Yanında GTX 1060 3GB var. Valorant DM'de FPS 400 altına nadir düşüyor. Aynı şekilde CS:GO'da yüksek FPS değerleri...Örnek CS:GO DM Full D2

Peki sizce ben AMD 6000 serisini beklesem ve ekran kartı olarak GTX 1660 alsam nasıl olur sizce mantıklı mı sadece bu oyunları oynayacağım

Tamam teşekkürler 😃

Peki sizce ben AMD 6000 serisini beklesem ve ekran kartı olarak GTX 1660 alsam nasıl olur sizce mantıklı mı sadece bu oyunları oynayacağım

Eğer aceleniz yoksa tabi ki bekleyin. Ekran kartı olarak GTX 1660 fazlasıyla iyi CS:GO ve Valorant için.

Eğer aceleniz yoksa tabii ki bekleyin. Ekran kartı olarak GTX 1660 fazlasıyla iyi CS:GO ve Valorant için.

Tamam hocam zaten bekleyeceğim🙂 inşallah 6000 serisi ve GTX 1660 gibi bir sistemi 12200 TL'ye toplayabilirim
Eğer aceleniz yoksa tabii ki bekleyin. Ekran kartı olarak GTX 1660 fazlasıyla iyi CS:GO ve Valorant için.

Belki 1650 Super de alabilirim 4 GB yeter mi?

Geri
Yukarı