RTX 3060 vs RX 6600 XT

@AX400 Amazon Japonya'dan da alabilirsin. 1 hafta ancak sürüyor teslim etmeleri. 24 ay Türkiye içi garanti olsun dersen o ayrı tabii.

800TL fark ediyormuş. 24 ay için ödemeye değer sanırım.

800TL fark ediyormuş. 24 ay için ödemeye değer sanırım.

Yani, genelde 2 senede kartın kendiliğinden bozulması düşük ihtimal ama ne olur ne olmaz. 6600 XT iyi bir kart, yeni gelecek oyunlar RTX 2060'ı önerilen şeklinde koymuşken bu kas gücüne geçmek 1080P yüksek ve ultra ayarları next-gen oyunlarda da garantilemek oluyor. 1660 Super'i iyi bir fiyata okutabiliyorsun elinden çıkartabilirsin, mining piyasası biraz yamuldu 1 haftadır.

Yani, genelde 2 senede kartın kendiliğinden bozulması düşük ihtimal ama ne olur ne olmaz. 6600 XT iyi bir kart, yeni gelecek oyunlar RTX 2060'ı önerilen şeklinde koymuşken bu kas gücüne geçmek 1080P yüksek ve ultra ayarları next-gen oyunlarda da garantilemek oluyor. 1660 Super'i iyi bir fiyata okutabiliyorsun elinden çıkartabilirsin, mining piyasası biraz yamuldu 1 haftadır.
Saçmalık şu ki 1660 Super'i satıp üzerine 1500TL koyarak çok rahat bir şekilde 6600 XT alabiliyorum. Piyasa çok karışmış harbiden...

Saçmalık şu ki 1660 Super'i satıp üzerine 1500TL koyarak çok rahat bir şekilde 6600 XT alabiliyorum. Piyasa çok karışmış harbiden...

Senin yerine olsam şu anda 1660 Super'i ilana koyar teklifleri değerlendirirdim. Ethereum 1 haftada %25 değer kaybetti 1660S'i en çok alanlar da minerlardı. Belki karambolde birilerine okutursun yoksa rig bozanlar piyasaya girdikçe değerleri düşebilir.

Bir şey daha merak ettim. Benim şu anki sistemimde işlemcim yük altında 80-85 dereceleri görüyor. İşlemciyi 5600X e yükseltmeden RX 6600 XT alırsam. Para birikene kadar Ryzen 5 2600'ü kullanırsam sıcaklık daha fazla artar mı, çok fazla drop yer miyim?

Bir şey daha merak ettim. Benim şu anki sistemimde işlemcim yük altında 80-85 dereceleri görüyor. İşlemciyi 5600X e yükseltmeden RX 6600 XT alırsam. Para birikene kadar Ryzen 5 2600'ü kullanırsam sıcaklık daha fazla artar mı, çok fazla drop yer miyim?

İşlemcinin yükü bir miktar artacaktır ama %100 olacağını hiç sanmıyorum, benim 4 çekirdek bile oralara çıkmıyor 6600 XT ile. Senin tekli çekirdek gücün ekran kartını ne kadar besleyebiliyorsa oyun içi yük bu olur. 6 çekirdek tahminimce %40-60 civarı takılır oyuna göre. Buralarda bile 80-85 dereceleri görüyorsa sıkıntı vardır, macunu değiştirmeni ve temizlik yapmanı öneririm.

Geri
Yukarı