RTX 3060 yükte 85 derece

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
RTX 3060 yükte 85 derece oluyor. PES 2021'de 1-2 saat oynayınca böyle oluyor. Bilgisayar HP Omen 30L ve tek fanlı ekran kartı. Zarar görebilir mi? Ayrıca 2 ay önce aldım.

Hocam laptoplarda dahi bu dereceler sorun teşkil ediyor. Masaüstünde daha fazla sorun teşkil ediyor.

Büyük olasılıkla kasa ile alakalı çünkü kasa değil fanusa daha çok benziyor. Hava akışını artırmak için yan kapağı açıp deneyebilirsiniz.

Hocam laptoplarda dahi bu dereceler sorun teşkil ediyor. Masaüstünde daha fazla sorun teşkil ediyor.

Büyük olasılıkla kasa ile alakalı çünkü kasa değil fanusa daha çok benziyor. Hava akışını artırmak için yan kapağı açıp deneyebilirsiniz.
Deniyorum.

Bundan birkaç ay önce eFootball 2022'ya da PES 21 almıştım tam hatırlamıyorum, sanki bilgisayar çalışmıyor da uçak kalkıyor odada gibi oluyordu, ekran kartı 85-80 dereceleri görüyordu fakat diğer oyunlarda en yüksek ayarlarda bu durumla hiç karşılaşmadım. Bence oyunda bir sıkıntı var.

85 derece laptop için gayet normal. İşlemci de 96'ya kadar dayanabilir. Sorun olmaz.

Laptop değil. Ayrıca sadece bu oyunda böyle oluyor.

Ayrıca sadece bu oyunda böyle oluyor. Diğer oyunlarda maksimum 75 derece. Camı açtığımda 76-75 derece. Maçta 79-80 derece. Ayrıca ekran kartı kullanımı %98. @Recep Baltaş yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Laptop değil. Ayrıca sadece bu oyunda böyle oluyor.

Ayrıca sadece bu oyunda böyle oluyor. Diğer oyunlarda maksimum 75 derece. Camı açtığımda 76-75 derece. Maçta 79-80 derece. Ayrıca ekran kartı kullanımı %98.
Bazı oyunlarda böyle oluyor gerçekten. Benim RX 580'im de bazı Indie oyunlarda sanki dünyanın en sağlam grafikli oyunuymuş gibi alev atıyor. Fanları oyuna girmeden yüksek devirde çalıştırmayı denediniz mi? Ben genellikle otomatikte kullanmak yerine oyuna girmeden %50-%60 gibi değerlerde çalıştırmaya başladığımda ısınma sorunu neredeyse tamamen çözülüyor.

Bazı oyunlarda böyle oluyor gerçekten. Benim RX 580'im de bazı Indie oyunlarda sanki dünyanın en sağlam grafikli oyunuymuş gibi alev atıyor. Fanları oyuna girmeden yüksek devirde çalıştırmayı denediniz mi? Ben genellikle otomatikte kullanmak yerine oyuna girmeden %50-%60 gibi değerlerde çalıştırmaya başladığımda ısınma sorunu neredeyse tamamen çözülüyor.
Nasıl yüksek devirde çalıştırılıyor?

Geri
Yukarı