RTX 3060'a R5 3600 mü i5 10400F mi daha fazla darboğaz yapar?

Peki CPU yüzde 80'den fazl kullanılmadıkça sorun olmaz demişler yüzde 80'i heçer mi kullanımı bir de 3600X darboğaz yapar mı?
Benim bildiğim yüzde 10 mu ne darboğza R5 3600.
Bir de işlemciye fazla abanırsa işlemci ömrü kısalır mı işlemcinin?

İkisi de pek darboğaz yapmaz ama 10400F öneririm. Hem tek çekirdekte daha iyi, hem daha ucuz. Anakart konusu biraz muallak sadece. RAM frekansını tam alabilmek için Z490 gerekiyor.

Darboğaz donanımsal zarar vermez biliyorum ama ömrğ kısalır mı ya da teknik bir sorun çıkar mı?
3000MHz RAM B450 anakart seçtim ve dediğinizi anlamadım daha açık konuşur musunuz?
3600x darboğaz yapar mı bu arada ?

Darboğaz donanımsal zarar vermez biliyorum ama ömrğ kısalır mı ya da teknik bir sorun çıkar mı?
3000MHz RAM B450 anakart seçtim ve dediğinizi anlamadım daha açık konuşur musunuz?
3600X darboğaz yapar mı bu arada?

Darboğaz herhangi bir sorun çıkartmaz. Sadece aldığınız parçanın tam performansını kullanamazsınız. İşlemcinize göre anakart seçilir. 3000MHz ise RAM'larin hızı. 3600X bu ekran kartına yapmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3600x darboğaz yapar mı bu arada ?
3600 tam sınırda kalıyor. 3600X rahatlatır. Elinde de anakart mevcutmuş zaten. Ama yine de çok pahalıya geliyor. İntel tarafında daha uygun fiyatlandırmasıyla alternatifleri mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı