RTX 3070 8 GB VRAM ile kaç yıl götürür?

Ben de önceki hafta ASUS ROG STRIX 3070 Ti OC aldım 200 FPS üstünü fazlası ile gören oyunlarda coil whine yapıyor hiçbir şekil de çıkmama ihtimali yok ama boşta gram ses yok 0dB moduna geçtiği için tık ses yok. Kart 32-37 dereceler de takılıyor. Ben şu ana dek DSR açıp sanal olarak 4K çözünürlükte Ultra ayarlarda Ray Tracing açtım 6.2 GB VRAM sınırını geçtin diye uyarı aldım ama Forza Horizon 4 de 4K Custom da açabildiğim en yüksek ayarlara çektim hiç öyle bir şey demedi tamamen oyunun grafik motorunun VRAM istemesi ile alakalı ama ben bu kartı rahat 2K high ayarlarda 4-6 sene kullanırım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim ben rx 6700 xt yi 13200 TL gibi bir fiyata aldığım için iadesi ile uğraşıyorum, rahatsız olduğum için değil.

Hocam coil whine ile servise verdikten sonra para iadesi mi istediniz direkt? Bende de 6600 var aynı sebepten iade etmek mümkün mü hocam 3 ay oluyor
Bana kartı sorun yok diye geri gönderdiler, servis pointi aradım biraz çıkıştım ve tekrar servise göndereceğimi kutunun içerisine de kanıt için video bırakacağımı söyledim tamam dediler. Yarın tekrar yolluyorum bakalım ne olucak.

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim ben rx 6700 xt yi 13200 TL gibi bir fiyata aldığım için iadesi ile uğraşıyorum, rahatsız olduğum için değil.

Bana kartı sorun yok diye geri gönderdiler, servis pointi aradım biraz çıkıştım ve tekrar servise göndereceğimi kutunun içerisine de kanıt için video bırakacağımı söyledim tamam dediler. Yarın tekrar yolluyorum bakalım ne olucak.
Anladım hocam umarım istediginiz gibi sonuçların

Hayır, bu kartta cw yok. 4-5 sene azmış aslında ben 6-7 yıl kullanırım diyordum 😂

Oyun amaçlı kullanacağım.

Düşük ayarlarda(2-3 ayar orta ayar olabilir) yüksek FPS amaçlı kullanırsanız günümüz oyunlarında en az 6 yıl gider, yüksek ayarlarda oyuna bağlı olarak VRAM boyutunu aşan oyunlar mevcut onları saymıyorum, 3070 ortanın üstü bir kart asla güçsüz diyemeyiz genel manada ürün sorunsuz ise sorun çıkarmaz ise en az 6-7 yıl gideceğini düşünüyorum. VRAM 12 GB olsaydı en az 2-3 yıl daha eklenir bu süreye.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yıl gider diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı