RTX 3070 ekran kartımın sıcaklığı 60-65 derecelerde

serifozoltu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Mining esnasında ekran kartım 60-65 derecelere çıkmakta. Nasıl bu değeri düşürebilirim, ne yapılması gerekmektedir? Değerli bilgilerinizi bekliyor olacağım.

Ekran kartı en yüksek seviyede kullanıldığı için ısınması normal bir durum. 65 derece abartılacak bir seviye değil.
Oyun oynamıyorsun, mining yapıyorsun. 65 derece sıcaklıkta fanların dönme rpm'i arttığında, elektrik faturasının ne kadar artacağını biliyor musun?

65 dereceyi abartan yok zaten elektrik faturasından dolayı böyle bir soru var.
UV yapılmadıysa, yapılmalı.

Artı -2 Eksi
Oyun oynamıyorsun, mining yapıyorsun. 65 derece sıcaklıkta fanların dönme rpm'i arttığında, elektrik faturasının ne kadar artacağını biliyor musun?

65 dereceyi abartan yok zaten elektrik faturasından dolayı böyle bir soru var.
UV yapılmadıysa, yapılmalı.
Bunun fanlarla ne alakası var, fanlar mı fatura arttıracak? O fanların senin faturana 79 kuruş etki etmesi için %100 güçte 333 saat boyunca çalıştırman gerekir (3 fanlı kartta) ki 60-65 derecede biraz düzgün olan hiçbir kart %55'i geçmez, oldu mu sana 600 saat? Eğer onu da hesaplıyorsan IBAN at sana 5 lira yollayayım, 3750 saatlik fan masrafını karşılamış olurum.
Arkadaşlar Mining esnasında ekran kartım 60-65 derecelere çıkmakta. Nasıl bu değeri düşürebilirim, ne yapılması gerekmektedir? Değerli bilgilerinizi bekliyor olacağım.
Herhangi bir şey yapmana gerek yok, çok normal değerlerin var. Yine de bir müdahale yapmak istiyorsan Core Clock kısabilirsin, güç tüketimin biraz daha azalacaktır.

Kartın sıcaklığı 65 derece ise bellek sıcaklığınız çok daha fazladır. Mining için kullandığın kartta en önemli dikkat etmen gereken sıcaklık bellek sıcaklığı. 65 derece kart sıcaklığı demek 90-95 derece bellek sıcaklığın var demektir. UV ve manuel fan ayarı yaparak ısıyı düşürmeniz gerekmekte. Mevcut sıcaklığınız uzun vadede kartı olumsuz etkileyecektir.

Kartın sıcaklığı 65 derece ise bellek sıcaklığınız çok daha fazladır. Mining için kullandığın kartta en önemli dikkat etmen gereken sıcaklık bellek sıcaklığı. 65 derece kart sıcaklığı demek 90-95 derece bellek sıcaklığın var demektir. UV ve manuel fan ayarı yaparak ısıyı düşürmeniz gerekmekte. Mevcut sıcaklığınız uzun vadede kartı olumsuz etkileyecektir.
Sıcaklığın uzun vadede olumsuz etkileyeceğine katılmıyorum ama bellek kısmında doğru diyorsun, 3000 serisinde o sıkıntı var. Fakir olunca işte böyle zengin sıkıntıları bize garip geliyor :D.

Benim kart 57C de çalışıyor. MSI Afterburner ile ayar yapmalısın.
Benim ayarlar yukarıdan aşağıya
55
64
-200
1240
şeklinde idi sanırım.
Araştırırsan daha farklı ayarlar da bulursun.
Denemende yarar var.
60 C nin üzerine çıkartmamaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı