RTX 3070 fiyatı ne kadar olur?

Alınacak kartın 3080 olduğu kanaatindeyim, 3070 2080 Ti'dan evet daha iyi ama çok çok inanılmaz bir fark yok ve 3080 bekleyin derim.

Açıkçası benim de dikkatimi RTX 3080 çekiyor özellikle GDDR6X bellekleriyle ama onun için monitör ve işlemci masrafı da gerekecek ayrıca kendisi bile çok pahalı ama diğer yerlerin de satışa çıkarmasını beklemek gerek. Bundan dolayı RTX 3070 daha mantıklı gelmekte.

Açıkçası benim de dikkatimi RTX 3080 çekiyor özellikle GDDR6X bellekleriyle ama onun için monitör ve işlemci masrafı da gerekecek ayrıca kendisi bile çok pahalı ama diğer yerlerin de satışa çıkarmasını beklemek gerek. Bundan dolayı RTX 3070 daha mantıklı gelmekte.

Aslında 3000 serisinin kötü olduğu kanaatindeyim, 3090 iyi bir kart fakat sırf neredeyse 2000 CUDA çekirdeği ve 24 GB olması yönünden iyi, 3080 ile aradaki fiyat farkını sadece 24 GB diye veriyoruz gibi, aradaki o farka 5000 CUDA çekirdeği farkı olması lazım ki performansı da ona nazaran artsın, ama incelemeler böyle demiyor. Şahsen ben upgrade için 4000 neslini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnşallah 5200TL olur, 2080 artık değersiz olacak fiyatına göre. 2. elde 10K fiyat sunuyorlar, 3070 ile aynı güçte ve en az 4K daha ucuz.
Hocam 3070, 2080'i geçin 2080Ti'ı geride bırakıyor. Aynı güçte demek doğru olmaz.

Aslında 3000 serisinin kötü olduğu kanaatindeyim, 3090 iyi bir kart fakat sırf neredeyse 2000 cuda çekirdeği ve 24 GB olması yönünden iyi, 3080 ile aradaki fiyat farkını sadece 24 GB diye veriyoruz gibi, aradaki o farka 5000 cuda çekirdeği farkı olması lazım ki performansı da ona nazaran artsın, ama incelemeler böyle demiyor. Şahsen ben 4000 neslini bekliyorum.

RTX 3000 serisi iyi bir giriş yaptı kimse bu kadar beklemiyordu ama herkesin fikri başkadır tabi, 4000 serisi için bir süre beklemek gerek şu an kullandığın kart tatmin ediyorsa problem yok. Ama ben alacak olsaydım 4000 serisini bekleyemezdim vakit geçiyor bekleyerek bu şekilde. Öte yandan AMD'nin Big Navi kartları da fena gelmiyor ama beklemek lazım birkaç ay.

RTX 3000 serisi iyi bir giriş yaptı kimse bu kadar beklemiyordu ama herkesin fikri başkadır tabii, 4000 serisi için bir süre beklemek gerek şu an kullandığın kart tatmin ediyorsa problem yok. Ama ben alacak olsaydım 4000 serisini bekleyemezdim vakit geçiyor bekleyerek bu şekilde. Öte yandan AMD'nin Big Navi kartları da fena gelmiyor ama beklemek lazım birkaç ay.

Bu işin sonu ya da sınırı yok bir yerde bu bana yeterli deyip almak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı