RTX 3070 için 144 Hz vs. 165 Hz monitör tavsiyesi

Arkadaşlar RTX 3070 anakartım var. 1080p yayın ve video çekmeyi düşünüyorum. Gamepower 24 inç 144Hz monitör yeterli olur mu yoksa 165 Hz mi almalıyım?

Not: Lütfen RTX 3070, 1080p'de darboğaz yapar muhabbetine girmiyelim.
RTX 2070 GPU'm var diyecektiniz galiba. Neyse ben öyle sayıyorum. Gamepower, Rampage, Everest gibi markalara bulaşmayın size belirli fiyatlarda monitör önereyim.
1300 TL
1700 TL
2000 TL
165 hertz monitöre gerek yok çok bütçeniz yoksa. Eğer varsa da direk 240 hertz monitör önerelim siz söyleyin onu da.

Yok 144Hz yeterli.
Arkadaş anlatmış ama ben yine anlatayım. Monitörün "hertz" oranı yani tazeleme oranı monitörün kendini yenileme sıklığıdır. Ne kadar çok olursa o kadar hızlı tepki verir. Yayın yaptığınız kişilerin 144 hertz monitörü yoksa sizin gördüğünüz görüntüyü göremez.

Arkadaş anlatmış ama ben yine anlatayım. Monitörün "Hertz" oranı yani tazeleme oranı monitörün kendini yenileme sıklığıdır. Ne kadar çok olursa o kadar hızlı tepki verir. Yayın yaptığınız kişilerin 144 Hertz monitörü yoksa sizin gördüğünüz görüntüyü göremez.

Biliyorum zaten onu.

Öncelikle şunu söyleyelim RTX 3070 bir anakart değildir, ekran kartıdır. Sistemin tamamını belirtir misiniz? Bu arada monitörlerde bulunan 4ms ile 1ms'nin arasındaki farkı hissetmeniz aşırı zor.

Öncelikle şunu söyleyelim RTX 3070 bir anakart değildir, ekran kartıdır. Sistemin tamamını belirtir misiniz? Bu arada monitörlerde bulunan 4ms ile 1ms'nin arasındaki farkı hissetmeniz aşırı zor.
Aynen çıplak gözle dikkat edilmesi neredeyse imkansız

Geri
Yukarı