RTX 3070 Leauge Of Legends'da FPS düşmesi

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
1440p çözünürlükte 144 FPS sabitleyerek oynuyorum. Ama fight esnasında FPS 105'lere kadar düşüyor, kasıntı bir görüntü oluşuyor. Sistem özelliklerime göre olmaması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum. Oyun SATA 3.0 SSD'de kurulu durumda. Bir çözüm bulabilirseniz sevinirim.
Sistem: RTX 3070, Ryzen 5 3600, 2x8 3600 MHz RAM, Gigabyte Aorus B 450 M Anakart.
Grafik ayarları en yüksekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
GeForce Experience'de ayarlar bölümünde bulunan Whisper Mode ve Battery Boost seçeneklerini kontrol edin. Bu seçeneklerde FPS kısıtlayıcı ayarlar bulunmakta, o yüzden olabilir.

Benzer bir sorunu yaşadığımda bilgisayarımın güç modunun '' Dengeli '' olduğunu farkettim. Onu Maksimum Performans'a çektiğimde sorun düzelmişti.
Evet LoL'ü hep dengeli modda oynuyorum. AMD High Performance modunda deneyeceğim. Öneri için teşekkürler.
GeForce Experience'de ayarlar bölümünde bulunan Whisper Mode ve Battery Boost seçeneklerini kontrol edin. Bu seçeneklerde FPS kısıtlayıcı ayarlar bulunmakta, o yüzden olabilir.
Dediğiniz bölümleri GeForce Experience üzerinde göremiyorum hocam.
Sorunum hala devam ediyor ne denediysem olmadı çok garip.

Son düzenleme:
Lol işlemci tabanlı bir oyun değil mi ? Öyle biliyorum ama doğruluğundan emin değilim. Tabii sistemin de FPS düşmemesi gerekir ama belki buradan bir ilerleme sağlanabilir. (Belki de 3070 sana, beni alıp gerçekten "LOL" mü oynuyorsun ? tarzında bir trip atıyor olabilir :D)

Yeni konular

Geri
Yukarı