RTX 3070 OC Cyberpunk 2077 Düşük GPU Kullanımı

aademirciogluu

Kilopat
Double channel 3200 MHz 2x8 RAM kullanıyorum. Ryzen 7 5800X işlemcim var. Cyberpunk oynuyorum şu sıralar. İnternette benchmark yapanlara baktığımda %99 civarı seyrediyor GPU kullanımı hep. Bende ise yalnızca oyudna şehir dışına çıktığımda %99 oluyor ve FPS'im 59-65 civarından 75-85 civarına çıkıyor. 2K Ultra'da DLSS kalitede oynuyorum. Çoğu zaman GPU kullanımı %60 civarı. İşlemci de %33 civarı kullanılıyor. Sıcaklıklar normal. Sürücüler güncel. Neden oluyor bu durum? Nasıl çözebilirim?

Oyun korsan mı? Sormamın nedeni oyunun ilk versiyonunda Ryzen işlemcilerde sanal çekirdekler kullanılamıyordu bu da yetersiz beslemeye neden oluyordu. Aldığın performans normal değil 5800X fazlasıyla güçlü bir işlemci. Orijinalse oyun dosyalarını kontrol et derim, korsansa da 1.20 sürümü var ortamlarda.

1.21 sürümü kullanıyorum. RDR2'de GPU kullanımı %92 ona da şimdi baktım.

Şehir içinde bazı yerlerde işlemci kullanımı artıyor biliyorum (Lizzy's Bar önündeki yol örneğin) ama yine de o düşüş hiç normal değil. RDR2 %92 de bir tık düşük geldi. Cyberpunk 2077'de DLSS kapatınca kullanımda bir değişme oluyor mu? Bir de kalabalık yoğunluğunu orta yapıp da deneyebilirsin. Sıcaklıklar iyi mi bir de sistemin kalanı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı