RTX 3070 oyun içinde tam performans vermiyor

White_Wolf

Femtopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce bir sistem topladım. Sistemden memnunum fakat bu hafta ekran kartımın incelemelerini izledim ve benim aldığım FPS'in üstünde aynı oyunlarla bende denedim fakat aynı performansı alamadım UserBenchmark testine soktuğumdaysa ekran kartımın performans altı kaldığinı gördüm. Aynısını RAM'lar içinde yazdı anakartta yuvalarını 2 4 olarak değiştirince düzeldi. Bunun sebebi nedir sizce ya da nasıl düzelir? Bu arada sistem sıfır toplandı.

Ryzen 5 5600X işlemci.
ASUS TUF Gaming B550 Plus Wi-Fi anakart.
Hikvision 8×2 3000MHz RAM.
Zotac RTX 3070 Ti OC ekran kartı.
500GB Samsung 870EVO SSD.
750W 80+ (markasinı tam bilmiyorum) Power.

Evet arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce bir sistem topladım. Sistemden memnunum fakat bu hafta ekran kartımın incelemelerini izledim ve benim aldığım FPS'in üstünde aynı oyunlarla bende denedim fakat aynı performansı alamadım UserBenchmark testine soktuğumdaysa ekran kartımın performans altı kaldığinı gördüm. Aynısını RAM'lar içinde yazdı anakartta yuvalarını 2 4 olarak değiştirince düzeldi. Bunun sebebi nedir sizce ya da nasıl düzelir? Bu arada sistem sıfır toplandı.

Ryzen 5 5600X işlemci.
Ram markasını ilk defa duydum .

Hangi çözünürlükte nasıl değerler alıyorsun? İncelediğin test videoları hangileri?

@White_Wolf test edilen ve izlenen oyunun ayarları birebir aynı mı? Hangi çözünürlükte test ediyorsunuz? İzlediğiniz test videosunun yeni mi? Eski mi? Oyuna gelen güncellemeler nedeniyle FPS farkları olabilir.

Ryzen 5 5600X işlemci.
Örnek görsel atmalısın ki bir fikir yürütelim dostum.

Hangi çözünürlükte nasıl değerler alıyorsun? İncelediğin test videoları hangileri?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
video bu
bende ise 25 30 fps altı bir performans var

Videodaki sistemde 5800X ve 4400Mhz RAM'ler var. Grafik detayları da belirsiz. Bir sistemde performansı sağlayan yalnızca ekran kartı olmadığı için tüm sisteme bakarak sonuca varmak gerekiyor. İşlemci, RAM gibi bileşenlerin FPS'e etkisi az değil. Ayrıca çözünürlük ve grafik ayarları da bakılması gereken diğer önemli detaylar.

Yeni konular

Geri
Yukarı