RTX 3070 R7 5800X sistemde anlık takılmalar oluyor

aademirciogluu

Kilopat
2 tane SSD kullanıyorum, biri A2000, diğeri ise PNY XLR8 CS3030. Oyunlarda bir saliseliğine GPU kullanımı %99'dan %78 civarına düşüyor her 30 saniyede bir ve çok hafif takılmalar oluşturuyor bu durum. Nasıl çözebilirim bunu? Sıcaklıklar normal düzeylerde. 2x8 16 GB HyperX Fury RAM kullanıyorum.

Windows'unuz güncel değilse güncelleyin. Aynı sorunu 2-3 hafta yaşayıp bunu akıl edemeyip sıkıntı yaşamış biriyim. Belki sizde de durum böyle olabilir

Windows Güncel.
İşlemcide OC yok. Ekran kartı fabrika çıkışlı OC'lu ROG Strix 3070 OC sürümü.
İşlemci 65, ekran kartı 69-70 derece civarı yük altında.
Boşta işlemci ve gpu kullanımı %4-5 civarı. Bellek kullanımı %25'lerde.
SSD sağlığında problem görünmüyor.
FPS çok düşmüyor, 100 fps alıyorsam eğer, 85'e falan düşüyor ancak çok ani olduğu için bu durum takılma gibi hissediliyor.

Ekran kartı driverini DDU ile silip, en son sürümü tekrar indirir misiniz?
Çok olmadı yapalı, bir daha denerim ama.
Sorunumun tıpatıp aynısını internette bi arkadaşın videosunda buldum, ekliyorum buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çok olmadı yapalı, bir daha denerim ama.
Sorunumun tıpatıp aynısını internette bi arkadaşın videosunda buldum, ekliyorum buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu durumu sadece Witcher 3 oynarken yaşıyorsanız ileri düzey işleme ayarlarından keskinleştirme ayarını düşüğe çekerseniz düzelebilir, grafik ayarları ultrada kalsın. Kendim de V-Sync ile 75 FPS sabitleyerek oynuyorum. Keskinleştirme ayarı yüksekte olduğunda aynı videodaki şekilde stutter sorunu oluyor, oyun içerisinden düşüğe alıp NVIDIA panelden bir tık keskinleştirme açtığımda hiçbir problem olmuyor. Her oyunda bu şekilde ise disklerin sağlık ve hız durumlarını CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark ile kontrol edin.

Bu durumu sadece Witcher 3 oynarken yaşıyorsanız ileri düzey işleme ayarlarından keskinleştirme ayarını düşüğe çekerseniz düzelebilir, grafik ayarları ultrada kalsın. Kendim de V-Sync ile 75 FPS sabitleyerek oynuyorum. Keskinleştirme ayarı yüksekte olduğunda aynı videodaki şekilde stutter sorunu oluyor, oyun içerisinden düşüğe alıp NVIDIA panelden bir tık keskinleştirme açtığımda hiçbir problem olmuyor. Her oyunda bu şekilde ise disklerin sağlık ve hız durumlarını CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark ile kontrol edin.
Video bana ait değil, her oyunda yaşıyorum aynı sorunu. Çerçevesiz tam ekrana alınca ama düzeliyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı