RTX 3070 sıcaklık değerleri

Raxeria20

Kilopat
GTA 5 oynarken 70 derecede kalıyor bu değerler normal mi YouTube videolarında 57-60 derece arası gözüküyor bunun sebebi ne olabilir? MSI RTX 3070 suprim 8 GB işlemci i9 10850K. Oyun ayaları Ultra ve 2K emsallerine göre 10 derece fazla sıcaklık alıyorum yardımcı olabilir misiniz? Yapılacak ayarlar var mıdır?

GTA 5 oynarken 70 derecede kalıyor bu değerler normal mi YouTube videolarında 57-60 derece arası gözüküyor bunun sebebi ne olabilir? MSI RTX 3070 suprim 8 GB işlemci i9 10850K. Oyun ayaları Ultra ve 2K emsallerine göre 10 derece fazla sıcaklık alıyorum yardımcı olabilir misiniz? Yapılacak ayarlar var mıdır?
Ekran kartı modellerine göre soğutma performansı değişiklik gösterebilir. Kasa modeliniz nedir peki?

1614277554357.png

Kullanıcı ayarlı otomatik fan ayarlarını yaparsanız fanlar sürekli çalışacaktır. Stok ayarlarda bu kartlar belli bir dereceye (50-60) kadar fanlarını döndürmüyor. Siz bunu minimum 30% olarak ayarlarsanız ve ısı arttıkça hızı da arttırırsanız ısınma sorunu kalkacaktır.

Kasa hava akışı olarak iyi sayılmaz. Önü kapalı. İzlediğin video hangisi mesela?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video değerlerini baz aldım.
Hava akışını arttırmanın yolu var mıdır? Sıcaklık çok mu fazla
Eki Görüntüle 896167

Kullanıcı ayarlı otomatik fan ayarlarını yaparsanız fanlar sürekli çalışacaktır. Stok ayarlarda bu kartlar belli bir dereceye (50-60) kadar fanlarını döndürmüyor. Siz bunu minimum 30% olarak ayarlarsanız ve ısı arttıkça hızı da arttırırsanız ısınma sorunu kalkacaktır.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video değerlerini baz aldım.
Hava akışını arttırmanın yolu var mıdır? Sıcaklık çok mu fazla

Teşekkür ederim deneyeceğim.
Sıcaklık fazla değil. 80 lere kadar sorun değil. Güçlü kart olduğu için normaldir. Videodaki kasa hava akışı olarak daha iyi.

Geri
Yukarı