RTX 3070 sistem toplama

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 2B
@paekenji Kasanız kötüyse o değerler çok normal. @Lockheed kullanıyor memnun. Ayrıca @Kaczynski de RTX 2070 Ventus GP kullanıyor sıcaklık değerleri çok iyiydi. FurMark ile 56 derece görmüştü.

aynı modeli kullandım,aldığım gün iade ettim hocam hala çok kötü.
GPU zorlayan oyunlarda 75-80 derece'de geziyor üstüne üstlük fanlar çok dönüyor.
Yanlışınız var. 1 saat 8X MSAA Furmark testi yaptım. En yüksek sıcaklık 70 dereceydi. Rainbow Six Siege oynarken ise 60 üstüne çıkmadı. Fanlar full yük altındayken eğer kulaklık yoksa rahatsız edebiliyor.

@paekenji Kasanız kötüyse o değerler çok normal. @Lockheed kullanıyor memnun. Ayrıca @Kaczynski de RTX 2070 Ventus GP kullanıyor sıcaklık değerleri çok iyiydi. FurMark ile 56 derece görmüştü.

Kasam iyi hocam,yabancı kaynaklardan da benchmarkları takip ettim ve sıcaklıklar aynı :)
Ben sadece deneyimimi paylaştım alacak kişinin keyfi bilir :)
Yanlışınız var. 1 saat 8X MSAA Furmark testi yaptım. En yüksek sıcaklık 70 dereceydi. Rainbow Six Siege oynarken ise 60 üstüne çıkmadı. Fanlar full yük altındayken eğer kulaklık yoksa rahatsız edebiliyor.
Fanlar okadar çok dönecekse birkaç yüz lira daha verip daha iyi bir model almak bence daha mantıklı.

@RPM büyük ihtimalle ceza yedi, 1 ay geçmeden yeni bir sistem toplama konusu açmış:

Kasam iyi hocam,yabancı kaynaklardan da benchmarkları takip ettim ve sıcaklıklar aynı :)
Ben sadece deneyimimi paylaştım alacak kişinin keyfi bilir :)

Fanlar okadar çok dönecekse birkaç yüz lira daha verip daha iyi bir model almak bence daha mantıklı.
Full yük dediğim 8X MSAA Furmark testi. R6 oynarken kulaklık takmasam bile rahatsız olmadım.

Öncelikle şunu söyleyeyim, sistem bence çok sıkıştırılmış. Ben senin yerinde olsam ekran kartından biraz kısarak daha dengeli bir sistem toplardım.

Ryzen 5 5600X bence çok pahalı, yakın fiyata ikinci el 3900X veya daha ucuza 3700X alabilirsin. Tabii eski nesil oyunlarda tek çekirdek performansından dolayı 5600X daha iyi olacaktır.

Anakart noktasında fiyat/performans olarak tercihim Biostar B550GTQ olurdu. 6 faz 540A (CPU) VRM ile gelmesi özellikle dediğim işlemciler için önemli bir artı. Dersen ki bana daha özellikli bir şey lazım, daha pahalıya B550M Mortar WiFi alabilirsin. VRM olarak biraz daha kötü ancak daha iyi ses komponentlerine, 2,5G Ethernet`e ve kablosuz bağlantıya sahip.

Bellek olarak önerim uygun fiyata bulabilirsen Crucial Ballistix 2x8GB 3600MHz CL16, bulamazsan da Kingston HyperX Fury 2x8GB 3600MHz CL17 almalısın. Bu belleklerle hem çift kanal kullanacaksın, hem yüksek hız ve düşük gecikmenin avantajından yararlanacaksın, hem de ileride yükseltebileceksin.

Ekran kartı olarak AMD`nin RTX3070 rakibi modelini tercih etmeni öneririm, daha uygun fiyatlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca muhtemelen RTX3070 rakibi kartlar 12GB VRAM ile gelecek. Yarın tanıtımda daha detaylı bilgiler verilir, stok olarak da daha rahat olması düşünülüyor.

SSD olarak uygun fiyatlı Kingston A2000 500GB alınabilir; SM2263EN kontrolcülü, 96L 3D TLC yongalı ve DDR4 DRAM`li bir model. Daha iyi, yüksek kapasiteli bir SSD istiyorsan ve Hackintosh kullanmayacaksan Samsung PM981A 1TB da düşünebilirsin.

Kasa olarak dediğin kasa bu sisteme çok düşük kalır, Lian Li Lancool II Mesh öneririm. Hem havadar hem de kaliteli bir kasadır. Bütçeni aşarsa veya bulamazsan Phanteks P300A-P400A modellerine de bakabilirsin.

Güç kaynağı olarak fiyat/performans bir sistemde Chieftec Polaris 750M tercih ederdim, Sirtec tarafından üretilen gayet kaliteli bir model, eksisi Sleeve Bearing fan kullanması. Bunu bulamazsan GamerStorm DQ750ST, Gigabyte P750GM de tercih edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı