RTX 3070 sistem toplama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyur Benchmark atim bir sürü bulabilirsin bu tarz bu arada zilyon tane darboğaz söz konusu değil 2 k da.

Gerçekten öyle 2 3 FPS kaybı bana göre hiçbir şey çok teşekkürler paylaşım için. Rahatlama geldi :D.
Ben de aynı işlemci ve ekran kartlı sistem topluyorum PSU'yu Corsair 750W Gold aldım. Sanki 850W biraz fazla gelir gibi ama ileride de kullanabilirsiniz tabi. Ama 2 3 yıl sonra çıkacak olan ekran kartında da ne kadar güç gerektirir bilinmez.
Peki RAM'ler hakkında düşünceleriniz neler. Alternatifi var mıdır daha iyi olan bildiğiniz?

Son düzenleme:
Konu kapanmış gibi birşey ama yazayım yinede belki görecek arkadaşlar olabilir. 3070 için Nvidia kendi resmi testlerinde i9 10980XE gibi 10k lık i9 serisinin en güç çeken en güçlü işlemcisiyle birlikte 650w önermiş. Arkadaşımız i9 10980XE yanında çocuk gibi kalacak R7 3700x kullanacağı halde ve ilerde değiştirmeyeceği halde 750w önerilmiş. Bu tamamen gereksiz eğer ilerde sistemi uptade etmeyecekseniz 650w alın. Bide 3080 alın diyenler olmuş bu sistemi 3080 le darboğaz yapmayacak bi işlemciyle uptade +750w psu yla beraber +3.5k-4k ya patlardı fps değerleri olarak bakarsak da aralarıda %11 lik bir fark var mesela 3070 ile 200fps veren bir oyun 3080 ile 222 fps verirdi ki bence hadi en ucuz ihtimalde 3000tl %11 lik fark için yazık olurdu.

Geri
Yukarı