Çözüldü RTX 3070 sistemde 1-2 saniyeliğine ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

raikkonennn

Centipat
Daha fazla  
Yeni 3070 ekran kartı aldım. Taktiktan sonra driver guncellemelerini de yaptim ama acildiktan sonra ilk yarim saat icinde 2 kez 1-2 saniyeligine ekran karardi sonrasında yük altında oyunlarda bir problem yasamadım ama tırsıyorum.
Sistem: B450M V2 S2H.
Palit 3070 gamingpro.
Ryzen 5 5600.
Corsair 16x2 RAM.
PSU: Corsair 550W.

Çözüm
Belki driver kurulumuyla alakalıdır sadece. Çünkü kurulum esnasında gider gelir 1 2 kere. Ama belli aralıklarla yapıyorsa ben de PSU'dan şüphelenirdim. Seninkiyle benzer bir sistem kullanıyorum ve 650'lik PSU öneriliyor ve satılıyor hazır sistemlerde bile. 80+ Gold sertifikalı bir 550'lik PSU da yetecektir elbet ama 650 bence anlık yüklerde daha iyi destekler sistemini.

Guncellemeden sonra bir restart attim sıkıntı yok gibiydi bugün deneyecegim olmazsa ileride 4080'li sistemle kullanabilecegim bir PSU önerir misiniz? Bari onu alayim.

Hocam DDU ile ekran kartı sürücünü silin günceli kurun ve FurMark testi yapın.

Yaptım temiz kurulum yaptım da FurMark testinde ekran karti yanmaz degil mi? Zorlamaz sistemi? Aslinda yuk altinda da kullandim karti ama.

Hocam 550W PSU sınırda bu arada.

Hocam 750W Bronze +80 aldım ve hala aynı sorun var ne ile alakali olabilir acaba?

Pahali kaliteli bir display kablosuyla sorunum çözüldü galiba 3 gündür yaşamiyorum.
Yeni 3070 ekran kartı aldım. Taktiktan sonra driver guncellemelerini de yaptim ama acildiktan sonra ilk yarim saat icinde 2 kez 1-2 saniyeligine ekran karardi sonrasında yük altında oyunlarda bir problem yasamadım ama tırsıyorum.
Sistem: B450M V2 S2H.
Palit 3070 gamingpro.
Ryzen 5 5600.
Corsair 16x2 RAM.
PSU: Corsair 550W.
PSU yetersiz olabilir.

Belki driver kurulumuyla alakalıdır sadece. Çünkü kurulum esnasında gider gelir 1 2 kere. Ama belli aralıklarla yapıyorsa ben de PSU'dan şüphelenirdim. Seninkiyle benzer bir sistem kullanıyorum ve 650'lik PSU öneriliyor ve satılıyor hazır sistemlerde bile. 80+ GOLD sertifikalı bir 550'lik PSU da yetecektir elbet ama 650 bence anlık yüklerde daha iyi destekler sistemini.

Hayır hiç tepki vermedi sadece siyah ekran veriyor 2 saniyeligine arkadan ses vs gelmeye devam ediyor.

Peki bu problem tamamen PSU ile alakali olabilir mi? Arızali bir ekran kartı boyle bir sıkıntı cikarır mı?

Belki driver kurulumuyla alakalıdır sadece. Çünkü kurulum esnasında gider gelir 1 2 kere. Ama belli aralıklarla yapıyorsa ben de PSU'dan şüphelenirdim. Seninkiyle benzer bir sistem kullanıyorum ve 650'lik PSU öneriliyor ve satılıyor hazır sistemlerde bile. 80+ Gold sertifikalı bir 550'lik PSU da yetecektir elbet ama 650 bence anlık yüklerde daha iyi destekler sistemini.

Guncellemeden sonra bir restart attim sıkıntı yok gibiydi bugün deneyecegim olmazsa ileride 4080'li sistemle kullanabilecegim bir PSU önerir misiniz? Bari onu alayim.

Yaptım temiz kurulum yaptım da FurMark testinde ekran karti yanmaz degil mi? Zorlamaz sistemi? Aslinda yuk altinda da kullandim karti ama.

Hocam 550W PSU sınırda bu arada.

Hocam 750W Bronze +80 aldım ve hala aynı sorun var ne ile alakali olabilir acaba?

Pahali kaliteli bir display kablosuyla sorunum çözüldü galiba 3 gündür yaşamiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı