RTX 3070 sistemde ekran gidiyor ve bilgisayar takılıyor

Buğra aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 1 ay oluyor. Bilgisayarımda arada ekran donuyor, sonra siyah ekran olup sesler gidiyor, sonra her şey düzeliyor. Bu yaklaşık 5-10 saniye sürüyor. Bu sorundan kaynaklı yakın zamanda mavi ekran hatası aldım. Konu açıp yardım aldım, 2-3 gün düzelir gibi oldu ancak sonra yeniden başladı. Bazen günde 2-3 kere olurken bazen hiç olmuyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim.
i9 10850K.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 Gaming OC.
ASUS ROG STRIX Z490-E.
G.Skill Trident Z Neo 3600MHz(2x16)
Windows 10.

Konuyu hortlatalım bari. Dün aynı sorunları bende yaşadım. Kasanın arkasında anakartta bulunan cosmos clear ile BIOS'u sıfırladım. Ardından sadece XMP ayarını yükseltip Windows'a devam ettim. Sonra Windows tuşu + r tuşuna basarak açılan sayfada BIOS tarihine baktım ve markanın sitesine girerek güncel BIOS olup olmadığını kontrol ettim. Baktım ki benim BIOS'u eski. Hemen BIOS'u indirip sağ tıklayıp kılasöre çıkart dedim. İçinden 2 adet dosya çıktı. USB belleğe atıp kasanın arkasında BIOS USB'ye taktım. Ardından ASUS BIOS'a girip ez moddan USB içindeki ASUS ile başlayan BIOS'u kurdum. Yükleme tamamlandıktan sonra sistemim açıldı. Aslında bu işlemden sonra fortmatta atacaktım ama bir oyuna girip deneyim dedim ve her şey düzelmişti. BIOS'un yanında bu arada chipseti de kurdum. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar bana ulaşabilir buradan.

Herkese iyi günler, bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 1 ay oluyor. Bilgisayarımda arada ekran donuyor, sonra siyah ekran olup sesler gidiyor, sonra her şey düzeliyor. Bu yaklaşık 5-10 saniye sürüyor. Bu sorundan kaynaklı yakın zamanda mavi ekran hatası aldım. Konu açıp yardım aldım, 2-3 gün düzelir gibi oldu ancak sonra yeniden başladı. Bazen günde 2-3 kere olurken bazen hiç olmuyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim.
i9 10850K.
ASUS ROG STRIX RTX 3070 Gaming OC.
ASUS ROG STRIX Z490-E.
G.Skill Trident Z Neo 3600MHz(2x16)
Windows 10.
Sorunu çözdünüz mü ?

Geri
Yukarı