Çözüldü RTX 3070 sistemde oyunlarda grafik bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PulpFiciton

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyun oynarken durduk yere grafikler bozuluyor ve düzeltemiyorum. Sürücülerimi yeni güncelledim. (RTX 3070 kullanıyorum.)

cs hata.png

valo hata.png

Çözüm
VRAM sorununa işaret eder bu. Büyük ihtimal ekran kartı üzerindeki VRAM'lerde sorun var gibi duruyor. Overclock veya undervolt yapmadınız değil mi?
Mining yapıyorum bende , mining yaparken lol oynuyodum böyle çizgiler geliyodu. Demek ki mining ile alakalı değil driverda sorun var.
Mining yaparken böyle çizgiler geliyorsa TDP değerini yükseltin veya VRAM frekansını biraz kısın. Sonra VRAM'inizden olmayın. Düşük güçe yüksek frekans veriyorsunuz. Olmaz böyle. Ben de mining yaparken lol oynuyorum aynı durumu yaşadım. Gücü ve frekansı ayarlayınca düzeliyor.

Mining yaparken böyle çizgiler geliyorsa TDP değerini yükseltin veya VRAM frekansını biraz kısın. Sonra VRAM'inizden olmayın. Düşük güçe yüksek frekans veriyorsunuz. Olmaz böyle. Ben de mining yaparken lol oynuyorum aynı durumu yaşadım. Gücü ve frekansı ayarlayınca düzeliyor.
50
-200
+1350 değerlerim
62.60 mh ile kazıyorum. 134 watt bu dediğim 2 oyunda başıma geldi sadece. 3 , 4 oyun anca atıyorum günde.

VRAM sorununa işaret eder bu. Büyük ihtimal ekran kartı üzerindeki VRAM'lerde sorun var gibi duruyor. Overclock veya undervolt yapmadınız değil mi?

Afterburner üzerinden overclock yapmıştım. Geçen gün de Afterburner hata vermeye başladı. Overclock bende durduramadım. (Mining için memory clock hizini artrırp çekirdek hızı kısmıştım.) Şimdi eski haline getirdim, düzeldi. Teşekkürler ;)

50
-200
+1350 değerlerim
62.60 mh ile kazıyorum. 134 watt bu dediğim 2 oyunda başıma geldi sadece. 3 , 4 oyun anca atıyorum günde.
1350 değerini 1200'e kısın eğer oyun oynuyorsanız. Düzelecektir büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı