RTX 3070 sistemde sürekli cızırtı sesleri

naprosky

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam 31.12.2022 tarihinde 12400F RTX 3070 ekran kartlı hazır sistem almıştım. Fakat sistemi aldığımdan beri bilgisayar boşta çalışınca cızırtı sesi geliyor. Google de gezinirken youtub da gezerken ama ne zaman oyuna girsem bilgisayardan hiç ses çıkmıyor gayet sessiz çalışıyor anakart değiştirdim farklı bir markanın anakartını aldım sorun yine devam etmekte. PSU ve ekran kartını servise gönderdim arıza tespiti için onlar da sorunsuz çıktı. Memtest 86 ile RAM testi yaptım RAM'lerde hiçbir problem yok. Sürekli sinyal sesi geliyor kasadan cızırdama ve sinyal sesi yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı şu an güç tasarrufu moduna aldım Denetim Masası'ndan ses yok ama dengeli ve yüksek performansa çekince sinyal sesi gelmeye başlıyor buradan bir sonuç çıkartabilir miyiz acaba bilemedim.

O şekilde ses gelmiyor ama ben ekran kartını da gönderdim garantiye cw suphesiyle kartta cw yok dendi.

Anladım yardımcı olabilecek birisi yazar umarım coil whine dısında aklıma pek bir şey gelmedi.

Hocam FurMark yapıyorum cibench r 23 yapıyorum ek olarak oyunlarda filan bilgisayar hayalet gibi sessiz çalışıyor boştayken oluyor sadece.

Sisteme bir performans etkisi olmuyorsa pek takma dostum manyak olursun performansını kötü etkilecek rahatsız edecek kadar bir durum yoksa korkulcak durumda yoktur.

Denetim Masası'ndan şu an güç tasarruf moduna aldım ses yok bilgisayarda tamamen gitti 10 dakıkadır ses yok ama dengeli ve performans moduna alınca sinyal ve cızırdama sesi baslıyor hemen

Denetim Masası'ndan şu an güç tasarruf moduna aldım ses yok bilgisayarda tamamen gitti 10 dakıkadır ses yok ama dengeli ve performans moduna alınca sinyal ve cızırdama sesi baslıyor hemen.

Güç tasarrufu moduna almaktansa o menüdeki ayarları dengeliye aldıktan sonra kendin manuel olarak ayarla en azından 2 3 FPS de olsa kayıp yaşama hangi ayarı azaltınca yükseltince neyse ses kesiliyorsa o ayarlarda kullan deneyerek bulursun.

Manuel ayarı tam olarak nereden yapacağım peki.

Gelişmiş güç ayarları Denetim Masası'ndan takip ederek bulursun daha sonra soldaki sekme gelir oradan tek tek deneyerek yaparsın.

Dosya Ekleri

• 16799905819737998383560544949997.jpg
    16799905819737998383560544949997.jpg
    341,9 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı