RTX 3070 sistemden PlayStation 5'e geçmeye değer mi?

Zamaninda GTX 1080, i5 8600k sistemden PS4 Pro’ya gecmistim. Guzel mi? Guzel.
Ancak ust duzey sistemlerden gecmek mantikli degil. Sonradan pisman olmustum. PC’ye geri donmeye calisinca da maliyetin katlaniyor.

Bunun örneği Passatı satıp Formula 1 arabası alsam olur mu demek gibi bir şey… Passatla her yere gidersin her işini yaparsan ancak formula aracıyla sadece yarış yaparsın, tercih sizin..

Adamlar PS6'yı tasarlamaya başladı bile...

Böyle bir şeyin olması imkansız. PS6 değil, Slim veya Pro versiyonlarını tasarlamaya başlamışlardır. Sony PS5'i öylece hemen çöpe atamaz, atarsa da ağır tepki yer. Önceki nesillerde adamların konsolları yetersizleşmeye başladığında ne yaptıklarına bakarsan anlarsın.

Böyle bir şeyin olması imkansız. Sony PS5'i öylece hemen çöpe atamaz, atarsa da ağır tepki yer.

Sony'nin bundan önce çıkan bütün konsollarını hala kullanan biri olarak yazıyorum. Bence çöpe atar.
-PS5 fiyatlandırma ve satış rakamlarından
- Exculisive oyunların teker teker PC'ye gelmesinden
-PS5'e çıkan oyunların PS4 için de çıkmasından
-PS5 için özel bir oyunun olmamasından

Bugün Series S kadar başarı yaklayamayan cihaz, Sony için çoktan bitmiştir. oyun satış stratejilerini okumak yeterli.
Sony bunu açıkça söylemez, çoktan Harakiriyi yapmış.

Son düzenleme:
Aynı şekilde ben PS2'den PS5 hariç kullandım. Hayır hemen atamaz.

Exculisive oyunların teker teker PC'ye gelmesinden.

Sence bu exlusive oyunlar hemen PS'a çıkar çıkmaz mı geliyor? Yoksa Uncharted, God of War gibi çıkışından yıllar yıllar sonra mı "alın bizde böyle oyunlar var" tarzı gibi bir çıkış mı sergiliyor? God of War 2018'de yılın en iyi 3 oyunundan birisiydi. Fakat 2022'de daha yeni PC'ye çıktı. God of War Ragnarok'da PC'ye çıkarsa tabii işler değişir fakat daha öyle bir şey yayınlanmadı.

PS5 fiyatlandırma ve satış rakamlarından.

PS5 yurt dışında gayet popüler. Şu anda bir PS4'ün çeyreğine yakın olsa da rakibi Xbox Series X + S'den de fazla satmış durumda. Fakat geçebileceği söyleniyor. Bu biraz kötü. Tabii bizim ülkede daha pahalı olduğundan Xbox daha fazla alınıyor ve sanırım fiyatlardan dolayı ben de alırsam Xbox Series X alırım. Param olsaydı PS5 alırdım.

PS5'e çıkan oyunların PS4 için de çıkmasından
Eğer ki yıllardır PS'ı bilseydin yeni konsolun çıkışının ilk 3 - 4 yıllarında eski konsollara da desteğin verildiğini bilirdin. PS4 2013'de çıkmış olmasına rağmen hala 2015'e kadarki çoğu oyunlar hala o zayıf PS3'e destekle çıkıyordu. 2015 ve 2016'dan sonra yok denecek kadar azaldı ve yok oldu. Şu anda 2. yıldayız PS5'in. Evet PS4'e göre gerçekten biraz fazla uzadı bu süreç fakat sonraki 2 yıl civarında PS4 tamamen ölecektir. Yeni nesil oyunların PS4'e nasıl grafik ve çözünürlüklerle çıktığını biliyorsunuzdur herhalde.

PS5 için özel bir oyun çıkmamasından.
Evet PS5 değil, PS5 + PS4 çıkıyor hala. PS4'e illa destek vermesine ben de katılmıyorum fakat firmalar ps4 fena sattığından daha çok satmak uğruna hala çıkartmaya devam ediyor. Sony'de aynı şekilde. Buraya ben de çok katılmıyorum ama eğer sony tamamen çakılmak istemiyorsa illa ps4'ü eninde sonunda bırakacak. Gamepass'e alternatif çok geç gelmiş olsa da bu yaz gelecek.

Bugün Series S kadar olamayan bir cihaz, Sony için çoktan bitmiştir. Ama Sony bunu açıkça sölemez. Ama çoktan harakiri yapmıştır.
Series S kadar olamayan derken? Sony her yıl konsol çıkaran bir firma değil ki Samsung gibi telefonlarını her yıl değiştirebilsin? Daha seppuku yapmadı. Şu anda o bıçağı elinde tutuyor. PS6'yı çıkartırsa asıl seppuku'yu yapacaktır.

Aynı şekilde ben PS2'den PS5 hariç kullandım. Hayır hemen atamaz.

Sence bu exlusive oyunlar hemen PS'a çıkar çıkmaz mı geliyor? Yoksa Uncharted, God of War gibi çıkışından yıllar yıllar sonra mı "alın bizde böyle oyunlar var" tarzı gibi bir çıkış mı sergiliyor? God of War 2018'de yılın en iyi 3 oyunundan birisiydi. Fakat 2022'de daha yeni PC'ye çıktı. God of War Ragnarok'da PC'ye çıkarsa tabii işler değişir fakat daha öyle bir şey yayınlanmadı.

PS5 yurt dışında gayet popüler. Şu anda bir PS4'ün çeyreğine yakın olsa da rakibi Xbox Series X + S'den de fazla satmış durumda. Fakat geçebileceği söyleniyor. Bu biraz kötü. Tabii bizim ülkede daha pahalı olduğundan Xbox daha fazla alınıyor ve sanırım fiyatlardan dolayı ben de alırsam Xbox Series X alırım. Param olsaydı PS5 alırdım.

Eğer ki yıllardır PS'ı bilseydin yeni konsolun çıkışının ilk 3 - 4 yıllarında eski konsollara da desteğin verildiğini bilirdin. PS4 2013'te çıkmış olmasına rağmen hala 2015'e kadarki çoğu oyunlar hala o zayıf PS3'e destekle çıkıyordu. 2015 ve 2016'dan sonra yok denecek kadar azaldı ve yok oldu. Şu anda 2. yıldayız PS5'in. Evet PS4'e göre gerçekten biraz fazla uzadı bu süreç fakat sonraki 2 yıl civarında PS4 tamamen ölecektir. Yeni nesil oyunların PS4'e nasıl grafik ve çözünürlüklerle çıktığını biliyorsunuzdur herhalde.

Evet PS5 değil, PS5 + PS4 çıkıyor hala. PS4'e illa destek vermesine ben de katılmıyorum fakat firmalar PS4 fena sattığından daha çok satmak uğruna hala çıkartmaya devam ediyor. Sony'de aynı şekilde. Buraya ben de çok katılmıyorum ama eğer Sony tamamen çakılmak istemiyorsa illa PS4'ü eninde sonunda bırakacak. Game Pass'e alternatif çok geç gelmiş olsa da bu yaz gelecek.

Series S kadar olamayan derken? Sony her yıl konsol çıkaran bir firma değil ki Samsung gibi telefonlarını her yıl değiştirebilsin? Daha seppuku yapmadı. Şu anda o bıçağı elinde tutuyor. PS6'yı çıkartırsa asıl Seppuku'yu yapacaktır.

Ha eklemeyi unuttum, PS5 bu gidişle PS Vita gibi olacak.
Birkaç yıl sonra buraya dönüp bakarız. Bakalım neler olmuş

RTX 3070 sahibi ve PS5 sahibi olarak oyunları bilgisayarda oynamayı tercih ediyorum.
3070 neredeyse çoğu oyunu 4k60fps açabiliyor. PS5 ise çoğunlukla 1440-1512p seviyelerinde oluyor, 4k olan bir oyun yok.
Sadece Playstation'a özel oyunları PS5'de oynuyorum bu yüzden.

Geri
Yukarı