RTX 3070 sistemden PlayStation 5'e geçmeye değer mi?

Bütün parçalarım Aorus ve şu an toplanmaya kalkınsa en az 35 bin TL tutacak üst düzey bir sistem. Çevre birimleriyle birlikte satsam 3/1 parayla PS5 alabiliyorum. Sony, birçok oyunu aylık 40 TL'ye oynama fırsatı veriyor. Pintipanda video çekti. Benim sorularım şunlar:

1- PS 5'te klavye ve mouse ile oynayabilir miyim? (SteelSeries Apex Pro var ve gecikmesiz PS 5 oynanıyor diyor. Doğru mu?)
2- FHD veya 4K oynasam alacağım FPS aynı mı olacaktır?
3- PS 5'te her oyunda 4K'da 60 FPS sabit alabilir miyim?

PS5'te sadece 5 6 oyunda klavye mouse desteği var kendi sitesin de de yazıyordu. 1080p de 60 FPS 4K'da 30FPS veriyor. Ama asıl sıkıntı şu PS 4 ve PS 5 hiçbir zaman native 1080P'ya da 4K vermedi. 4K 60FPS bazı oyunlar da performans modu açarsan oluyor ama genellikle 45 60 arası dolaşıyor FPS sürekli. Yani iyi bir PC varsa PS5'in adına bile bakma aga yaklaşma bile.

Bütün parçalarım Aorus ve şu an toplanmaya kalkınsa en az 35 bin TL tutacak üst düzey bir sistem. Çevre birimleriyle birlikte satsam 3/1 parayla PS5 alabiliyorum. Sony, birçok oyunu aylık 40 TL'ye oynama fırsatı veriyor. Pintipanda video çekti. Benim sorularım şunlar:

1- PS 5'te klavye ve mouse ile oynayabilir miyim? (SteelSeries Apex Pro var ve gecikmesiz PS 5 oynanıyor diyor. Doğru mu?)
Ciddiyim, sakın geçme. Bilgisayarı çok ararsın sonra. Ha tabi 1/3 parayla alıp 1/2'si ile ayrı sistem toplarım dersen olabilir belki. Ama PC daha önemli ve gerçekten PS5 seni bir süre sonra sıkabilir. PC'de bulunan konfor ve özgürlük. Daha ne isteyesin ki?

Bence geçmeye değmez sadece oyun oynayabilirsin geçersen.

Hocam sadece oyun için düşünüyorsan geçilebilir ama PS de klavye mouse kullanmak iki türlü 1. oyunun kendisinin desteklemesi gerekiyor. 2. apart alman gerekiyor apartla da PC'deki mouse kullanmayla yakın olmuyor. Gelelim 4K 60FPS olayına oyuna göre değişir oyun destekliyorsa 4K da oynayabilirsin.

Şöyle yapabilirsin pc yi satıp ps5+rtx 3050 ya da 1660 s li Bi sistem toplayayabilirsin böylece hem pc oyununu hem de ps oyununu oynarsın.

Bence geçme, zaten hemen yenisi çıkıyor eskisi eskiyor hemen kendi PC'ni 5-10 yıl kullanırsın ben de yeni PC topladım PS5 yerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı