RTX 3070 stokları düzelene kadar 1050 Ti alınır mı?

1645 TL gayet normal eskiden de böyleydi ki.
Kendin diyorsun eskiden öyleydi diye. Şimdi o fiyatı hak ediyor mu sence? :(

O kartı O fiyattan alacağına ikinci el aynı fiyata GTX 970, 1060 alabiliyorsun. Tabii almadan denemek gerek.

Hocam bence ikinci el elden teslim olmadığı sürece riskli. Risk alıp 1000-1300 TL'nin çöpe gitmesine deymez. 300-200 daha çok verir sıfır alır.

Hocam ikinci eli zaten 1400 TL..
Benim GTX 960 4GB bile 1280 TL'den satıyorum. O kart bile o kadar pahalı.
Satı siteye baktım, 950 liradan başlıyor ikinci elleri. 2000 lira nere 950 lira nere?
900 TL'lik olan sizce temiz midir? Kart 3-4 yıl önce çıkmıştır. 3-4 yıllık kartlar o kadar genelde.

O kartı O fiyattan alacağına ikinci el aynı fiyata GTX 970, 1060 alabiliyorsun. Tabii almadan denemek gerek.
Hocam ben de onu diyorum zaten riske girmek yerine idare etmelik sıfır alabilir.
Benim GTX 960 4GB bile 1280 TL'den satıyorum. O kart bile o kadar pahalı.

900 TL'lik olan sizce temiz midir? Kart 3-4 yıl önce çıkmıştır. 3-4 yıllık kartlar o kadar genelde.

Hocam ben de onu diyorum zaten riske girmek yerine idare etmelik sıfır alabilir.
Çoğu satıcı deneme şansı vermiyor. Furmark testi atıyorlar ama o pekte yeterli değil crashlar falan oyunlarda ortaya çıkıyor.

Aynı şehirde değil maalesef. Başka bir şehirdeki kartı da güvenip alamam açıkçası.

Sarı siteye şimdi baktım, 950 liradan başlıyor ikinci elleri. 2000 lira nere 950 lira nere?
Hocam bulunduğum şehir içi o fiyata kart bulsam zaten inanın düşünmeden alırdım.

Aynı şehirde değil maalesef. Başka bir şehirdeki kartı da güvenip alamam açıkçası.

Hocam bulunduğum şehir içi o fiyata kart bulsam zaten inanın düşünmeden alırdım.
Hocam size tavsiyem riske girmek istemiyorsunuz diye düşünüyorum o yüzden temiz sıfır alın. İlla daha ucuz olan siteler vardır biraz bakın sitelere.

Tanıtıldığı gibi satın almış olsun, Kasım 2016 yılı yani. Yaklaşık 4.5 sene de 1050 Ti'ye zarar veremezsin. Mining desen yapılamıyor, karlı bir kart değil. Oyun desen kart zaten oyunlarda fazla ısınmıyor ve hatta düzgün soğutmaya sahip olan modellerde fan bile açmıyor. Aldığında yapman gereken içini açıp bi termal macun değişimi yapmak o kadar.

Kendim MSI Gaming X modelini kullanıyorum. BF3 1080p Ultra ayarlamış olmama rağmen kart yarım saat fan kapalı çalışıp, 10 dakika fan çalıştırıp tekrar fan çalıştırmadan çalışıyor. Ki ben kartı 2018 Ocak ayında aldım. Üretim tarihi belki de daha eskidir.

Tanıtıldığı gibi satın almış olsun, Kasım 2016 yılı yani. Yaklaşık 4.5 sene de 1050 Ti'ye zarar veremezsin. Mining desen yapılamıyor, karlı bir kart değil. Oyun desen kart zaten oyunlarda fazla ısınmıyor ve hatta düzgün soğutmaya sahip olan modellerde fan bile açmıyor. Aldığında yapman gereken içini açıp bi termal macun değişimi yapmak o kadar.

Kendim MSI Gaming X modelini kullanıyorum. BF3 1080p Ultra ayarlamış olmama rağmen kart yarım saat fan kapalı çalışıp, 10 dakika fan çalıştırıp tekrar fan çalıştırmadan çalışıyor. Ki ben kartı 2018 Ocak ayında aldım. Üretim tarihi belki de daha eskidir.
Hocam içindeki komponentlerin yıpranmış olma durumu da var. Belleklerin üstünde şimdiki kartlarda olan pedlerden yok. O yüzden belleklerin hızları düşmüş olabilir. Valla 4.5 yılda öyle bir yorarsınki. Ben 2 yılda bir ekran kartı değiştiriyorum her şeye dikkat etmeme rağmen. İlk aldığından beri 2-3 FPS düşse bile o kart yıpranmış demektir.

Arkadaşlar 9 bin lira bütçem var ve stok sorunu sanırım yakın bir tarihte çözülmeyecek. RTX 3060 Ti veya 3070 almak istiyorum. Stoklara girene kadar 1600 liraya 0 1050 Ti almak mantıklı bir tercih midir?

Alacağım ürün bu. Ayrıca MSI B450 GAMING Plus Max anakartım bulunuyor. Uyumluluk açısından bir sorun çıkarır mı?
Bence idarelik olsa bile1050Ti'a o kadar vermeyin. Ben de 3070/3060Ti bekliyorum, direk GT710 aldım. Sizde de en kötü RX550/560 seviyesinde bir kart alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı