RTX 3070 stokları düzelene kadar 1050 Ti alınır mı?

Tanıtıldığı gibi satın almış olsun, Kasım 2016 yılı yani. Yaklaşık 4.5 sene de 1050 Ti'ye zarar veremezsin. Mining desen yapılamıyor, karlı bir kart değil. Oyun desen kart zaten oyunlarda fazla ısınmıyor ve hatta düzgün soğutmaya sahip olan modellerde fan bile açmıyor. Aldığında yapman gereken içini açıp bi termal macun değişimi yapmak o kadar.

Kendim MSI Gaming X modelini kullanıyorum. BF3 1080p Ultra ayarlamış olmama rağmen kart yarım saat fan kapalı çalışıp, 10 dakika fan çalıştırıp tekrar fan çalıştırmadan çalışıyor. Ki ben kartı 2018 Ocak ayında aldım. Üretim tarihi belki de daha eskidir.
Hocam ben size durumu şöyle açıklamak isterim. Bulunduğum şehirde öyle 950-1100 lira civarı temiz bir kart yok. 3 gündür araştırıyorum. 2.el 1050Ti'lar 1400-1500 liradan başlıyor. Bu durumda 100 lira daha verip 0 almak daha mantıklı geliyor. Ayrıca istediğim kartı aldıktan sonra satmayı düşünüyorum, sonuçta bir işime yaramayacak. 3 kez el değiştirmiş bir kartı ya çok düşük bir fiyata satabilirim ya da elimde kalır diye düşünüyorum. Ama tabii ki kendi düşüncelerim, ortak bir karara varıp hareket etmek için konuyu açtım.

Geçen sene 800 TL RX570 Nitro o.c satmıştım şimdi 1050 Ti 1600 TL vay be.

Mevcut piyasa malum.

Bence idarelik olsa bile1050Ti'a o kadar vermeyin. Ben de 3070/3060Ti bekliyorum, direk GT710 aldım. Sizde de en kötü RX550/560 seviyesinde bir kart alın derim.
Doğru diyorsunuz o da alınabilir. Ama ne kadar bekleyeceğimi bilemediğim için üzmeyecek bir kart olsun diye düşündüm.

O da bir seçenek tabii ki. Hocam çıldırtmıyor mu o kart?
Hocam derslerden oyun oynama fırsatım olmadığı için hayır, henüz çıldırtmadı. Ancak öyle bir ısınıyor ki...
Mevcut piyasa malum.

Doğru diyorsunuz o da alınabilir. Ama ne kadar bekleyeceğimi bilemediğim için üzmeyecek bir kart olsun diye düşündüm.
Ben nisan mayıs gibi alacağımı varsayarak aldım. Baktım çıldırtıyor, ay sonu yurt dışından alacağım.

Hocam içindeki bileşenlerin yıpranmış olma durumu da var.
Kullanılmamış olan bileşen bile yıpranıyorken sonuçta kullanılmış bir bileşen elbet fabrikadan üretilip çıktığı durumunda olmayacaktır. Ama bu yıpranma zaten tolerans ve hesaplanan değerler içerisinde. Zaten son kullanıcıya satılabilme sebepleri de bu tolerans değerleri arasında kalabileceği garantilenmiş olmaları.

O yüzden belleklerin hızları düşmüş olabilir.
Belleğin hızı nasıl kendi kendine düşecek, açıklar mısın? İçerisindeki yazılım sabit, takılı bileşen o frekansta çalışacağı garantili ve test edilmiş. Nasıl bir hız düşüşü olmasını bekliyorsun?

İlk aldığından beri 2-3 FPS düşse bile o kart yıpranmış demektir.
O 2-3 FPS düşüşünü kart değil sürücüler bile sağlar. O zaman sürücülerde yıpranıyor?

Kullanılmamış olan bileşen bile yıpranıyorken sonuçta kullanılmış bir bileşen elbet fabrikadan üretilip çıktığı durumunda olmayacaktır. Ama bu yıpranma zaten tolerans ve hesaplanan değerler içerisinde. Zaten son kullanıcıya satılabilme sebepleri de bu tolerans değerleri arasında kalabileceği garantilenmiş olmaları.

Belleğin hızı nasıl kendi kendine düşecek, açıklar mısın? İçerisindeki yazılım sabit, takılı bileşen o frekansta çalışacağı garantili ve test edilmiş. Nasıl bir hız düşüşü olmasını bekliyorsun?

O 2-3 FPS düşüşünü kart değil sürücüler bile sağlar. O zaman sürücülerde yıpranıyor?
Kartı hangi ortamda kullandığını bilemiyorsun ikinci elde.

2.el hiçbir zaman çözüm değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı