RTX 3070 Suprim X vs RX 6800 XT

NVIDIA'ya finansal köle olmuş insanlar acayip saçmalıyor şu an.

Kimisi RX 6800 XT ile RTX 3070 güçlerini aynı görüyor, kimisi tüm AMD kartlarında WattMan sorunu olduğunu ve çözümünün çok zor olduğunu söylüyor. Allah akıl fikir versin.

Sanırım sorun olunca ya Afterburner'dan ya da PC açılış ayarlarını değiştirip kaydedince düzeliyormuş.

Vallahi bilgisayarı her açtığında fan ve voltaj ayarlayacak ve bu durumdan yıllarca sıkılmayacak, WattMan yediğinde Google'dan araştırma yapmaktan usanmayacak arkadaşlar varsa buyursun alsınlar. Ben 10-15 milyar verip bunlarla uğraşmayı çok abes buluyorum.
Siz gerçekten ayrı bir dünyada yaşıyorsunuz galiba. Wattman hatası aldıktan sonra 1 kere voltaj ayarı yaparsınız olur biter. Sırf kendinizi haklı göstermek için yalan bilgi uydurmayın, her seferinde ayar vs diye bir durum yok, ha siz öyle yapıyorsanız zaten ayar yapmayı bilmiyorsunuz demektir. Benim burada fanboyluk yaptığım vs de yok, ben kendim bizzat 3070, 3060 ve 3060ti sahibiyim ona rağmen hakkaniyetli olmayı biliyorum. Daha önce 5700XT, RX580 ve RX590'a da sahip oldum ve Wattman hatası evet sinir bozucu olabilir, o kadar para veriyosunuz haklısınız ama sırf Wattman var diye kartın diğer bütün artılarını bi kenara bırakıp "YaU KarDeŞim WatTmAn EuHueU" demek saçmalığın daniskası, bunu da bilin istedim.

Siz gerçekten ayrı bir dünyada yaşıyorsunuz galiba. WattMan hatası aldıktan sonra 1 kere voltaj ayarı yaparsınız olur biter. Sırf kendinizi haklı göstermek için yalan bilgi uydurmayın, her seferinde ayar vs diye bir durum yok, ha siz öyle yapıyorsanız zaten ayar yapmayı bilmiyorsunuz demektir. Benim burada fanboyluk yaptığım vs de yok, ben kendim bizzat 3070, 3060 ve 3060 Ti sahibiyim ona rağmen hakkaniyetli olmayı biliyorum. Daha önce 5700XT, RX580 ve RX590'a da sahip oldum ve WattMan hatası evet sinir bozucu olabilir, o kadar para veriyosunuz haklısınız ama sırf WattMan var diye kartın diğer bütün artılarını bir kenara bırakıp "yau kardeşim WattMan euhueu" demek saçmalığın daniskası, bunu da bilin istedim.

Sanırım sorun olunca ya Afterburner'dan ya da PC açılış ayarlarını değiştirip kaydedince düzeliyormuş ve araştırınca binlerce çözüm taktiği var sanırım.

Sanırım sorun olunca ya Afterburner'dan ya da PC açılış ayarlarını değiştirip kaydedince düzeliyormuş ve araştırınca binlerce çözüm taktiği var sanırım.

Hocam bahsedilen hata her kartta görülmüyor, hatta piyasaya baktığınızda görülme oranı %10-15 bile olabilir, ha diyelim ki bu sorunla karşılaştınız o zaman da gayet basit ve kalıcı bir çözümü var zaten. Siz 3070 daha iyi diyen arkadaşlara aldırış etmeyin çünkü yok öyle bir dünya. RTX diyorlar, RTX destekleyen oyun sayısı parmakla sayılır; DLSS diyorlar daha yeni AMD benzer bir yazılım olan FFX'i tanıttı ki bu yazılım hem NVIDIA hem de AMD kartlarla çalışıyor, ne pratikte ne de kağıt üstünde 3070'in 5800XT'den önde olduğu bir nokta bile yok.

Ben şu ana kadar RX 470, 480 ve 570 kullandım hiç birinde Wattman hatası ile karşılaşmadım. Şu an 1660Ti kullanıyorum laptop cihazda, keşke AMD yazılımı ile kullanabilsem diyorum bazen.

Ya arkadaşlar sorabilir miyim bu WattMan hatasını rüyanızda falan mı alıyorsunuz? Ben R7 370, RX 580, RX 480 ve Vega 64 kullandım ve hiç durduk yere WattMan almadım. Tamam yazılımsal olarak NVIDIA daha iyi ama artık sallamayın her kart WattMan alıyormuş gibi.

Hocam bahsedilen hata her kartta görülmüyor, hatta piyasaya baktığınızda görülme oranı %10-15 bile olabilir, ha diyelim ki bu sorunla karşılaştınız o zaman da gayet basit ve kalıcı bir çözümü var zaten. Siz 3070 daha iyi diyen arkadaşlara aldırış etmeyin çünkü yok öyle bir dünya. RTX diyorlar, RTX destekleyen oyun sayısı parmakla sayılır; DLSS diyorlar daha yeni AMD benzer bir yazılım olan FFX'i tanıttı ki bu yazılım hem NVIDIA hem de AMD kartlarla çalışıyor, ne pratikte ne de kağıt üstünde 3070'in 5800XT'den önde olduğu bir nokta bile yok.
15 aydır 5700XT kullanıyorum ve daha wattman hatası almadım. Nvidia daha stabil evet ama fanboyluk yapmanın faydası yok arkadaş gayet mantıklı bir şekilde 6800XT nin daha mantıklı olduğunu açıklamış boş yere uzatıp konu sahibinin aklını karıştırmanın manası yok.

15 aydır 5700XT kullanıyorum ve daha WattMan hatası almadım. NVIDIA daha stabil evet ama fanboyluk yapmanın faydası yok arkadaş gayet mantıklı bir şekilde 6800XT'nin daha mantıklı olduğunu açıklamış boş yere uzatıp konu sahibinin aklını karıştırmanın manası yok.

Yok anladım arkadaşın dediğini ve evet 6800 XT daha iyi.
Hocam bahsedilen hata her kartta görülmüyor, hatta piyasaya baktığınızda görülme oranı %10-15 bile olabilir, ha diyelim ki bu sorunla karşılaştınız o zaman da gayet basit ve kalıcı bir çözümü var zaten. Siz 3070 daha iyi diyen arkadaşlara aldırış etmeyin çünkü yok öyle bir dünya. RTX diyorlar, RTX destekleyen oyun sayısı parmakla sayılır; DLSS diyorlar daha yeni AMD benzer bir yazılım olan Ffx'i tanıttı ki bu yazılım hem NVIDIA hem de AMD kartlarla çalışıyor, ne pratikte ne de kağıt üstünde 3070'in 5800XT'den önde olduğu bir nokta bile yok.

Ve daha iyi potansiyeli var sanırım parçalarla uyumluluğu vb.

Geri
Yukarı