RTX 3070 Ti ekran kartı mining sırasında VRAM sıcaklığı aşırı artıyor

LegendJames

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım ASUS TUF RTX 3070 Ti ekran kartıma mining yapıyorum ve sonradan VRAM ısısının çok arttığını fark ettim. Bayağı bir araştırdım ve hiçbir şekilde bu ısıyı düşüremedim.(tek şekilde düşüyor onda da düşük mh alıyorum) UV dahil sonra bir video gördüm ve o videodaki GPU-Z sonuçları ile benimkileri karşılaştırdım ve şok oldum aşırı fark var ve şu aklıma geldi acaba benim kartım modsuz olduğu için mi çok ısınıyor? Bunu size de sormak istedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç derecelere çıkıyor? Hava sıcaklığı, fan hızları vs. de önemli etkenler.

TUF ile TUF EVO farklı serilerdi sanırsam. Gerçi 3070Ti yeni bir kart ama birinde soğutucu blok direkt belleklere temas ederken diğerinde etmiyor diye hatırlıyorum.

Kaç derecelere çıkıyor? Hava sıcaklığı, fan hızları vs. de önemli etkenler.

VRAM sıcaklığı oyunlarda 70 miningte 100 overclocklu 108 derece oluyor klima açtığımda OCli 102-104 oluyor hava sıcaklığı 30 derece (genelde) fan hızı çoğunlukla %80 de sabit (2500 RPM yapıyor zannımca)

VRAM sıcaklığı oyunlarda 70 miningte 100 overclocklu 108 derece oluyor klima açtığımda OCli 102-104 oluyor hava sıcaklığı 30 derece (genelde) fan hızı çoğunlukla %80 de sabit (2500 RPM yapıyor zannımca)
Hiç kapanma oldu mu dostum ? Benim de oyunda 84 oluyor. Endişe etmeli miyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı