RTX 3070 Ti vs. RX 6800 XT vs. RX 6800 vs. RX 6750 XT

Fiyatlarına bizi tek tek baktırmak yerine sen yazsaydın keşke.
Ama muhtemelen 6800 XT ve 3070 Tİ aynı fiyattadır. Bu durumda 6800 XT en iyi seçenek olur bence.

Ray Tracing açık değilken doğru olabilir.

3070 Ti ile 6800 XT'nin RT performansları eşit seyrediyor. 3070 Ti her şeyden önce VRAM sınırına takılıyor, bu gelecekte büyük eksi puan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saf kas gücü ve güç tüketiminde 6800 XT açık ara önde, düz 6800 yine daha kaslı ve iki kat VRAM'e sahip. Orada 3070 Ti'a karşı bariz kaybeden tek kart 6750 XT olacaktır.

3070 Ti ile 6800 XT'nin RT performansları eşit seyrediyor. 3070 Ti her şeyden önce VRAM sınırına takılıyor, bu gelecekte büyük eksi puan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saf kas gücü ve güç tüketiminde 6800 XT açık ara önde, düz 6800 yine daha kaslı ve iki kat VRAM'e sahip. Orada 3070 Ti'a karşı bariz kaybeden tek kart 6750 XT olacaktır.

Zaten saf güçte AMD tarafı daha güçlü. Dediğim gibi RT açıkkan 3070 Ti genelde geçiyor ama 8 GB VRAM ilerleyen zamanlarda sorun çıkartabilir. Eğer RT benim için gerekli değil diyorsanız. AMD daha mantıklı olabilir. Ayrıca şunu da belirtmek isterim DLSS etkeni görsel açıdan çok az farkla olsa da daha önde. Sonuç olarak dediğim gibi tercih meselesi. Ben RT'yi geleceğin oyun teknolojisi olarak gördüğüm için üst seviyede RTX tercih ederim.

6800 alırdım ama hiçbiri sıfır fiyatalarında F/P değil bence. 3070Ti direk F/P'nin dışında kalıyor zaten.

@ROG_STRIX fanboyluğa gerek yok :)
Hocam düşüncemi aşağıda belirttim. Lütfen okuyunuz. Fanboyluk söz konusu değil.
Zaten saf güçte AMD tarafı daha güçlü. Dediğim gibi RT açıkkan 3070 Ti genelde geçiyor ama 8 GB VRAM ilerleyen zamanlarda sorun çıkartabilir. Eğer RT benim için gerekli değil diyorsanız. AMD daha mantıklı olabilir. Ayrıca şunu da belirtmek isterim DLSS etkeni görsel açıdan çok az farkla olsa da daha önde. Sonuç olarak dediğim gibi tercih meselesi. Ben RT'yi geleceğin oyun teknolojisi olarak gördüğüm için üst seviyede RTX tercih ederim.

Son düzenleme:
Zaten saf güçte AMD tarafı daha güçlü. Dediğim gibi RT açıkkan 3070 Ti genelde geçiyor ama 8 GB VRAM ilerleyen zamanlarda sorun çıkartabilir. Eğer RT benim için gerekli değil diyorsanız. AMD daha mantıklı olabilir. Şunu da belirtmek isterim DLSS etkeni görsel açıdan çok az farkla daha önde. Sonuç olarak dediğim gibi tercih meselesi. Ben RT'yi geleceğin oyun teknolojisi olarak gördüğüm için üst seviyede RTX tercih ederim.

RT çekirdekleri nesilden nesle geliştiğinden eski nesillerin uzun vadede ne yapacağını pek bilemiyoruz. NVIDIA'nın bir yerde RT çekirdekleriyle alakalı ciddi sıçrama yapacağını düşünüyorum. Bu 4000 serisinde mi olur 5000 serisinde mi göreceğiz.

Bir de Ağustos ayının ortasına gelmişken orta/üst seviye kart alacaklar RX 7800'ü bekleyebilir, bana oldukça agresif göründü. Ekim-Kasım gibi çıkacağı söyleniyor.

Screenshot_3.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı