RTX 3070 ve Ryzen 5 5600X için 650W PSU yeterli mi?

Cemo58

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ekran kartı alışverişinde 2.el seçeneklerden pek memnun kalamadım içime sinmedi.
Tekrar tekrar konu açıp rahatsızlık ediyorum.
1 ay içinde 3 ekran kartı değiştirdim zararsız ziyansız. Son şansımı açılmamış kutu 3070 ile kullanacağım.
Ekran kartı ısınması ile alakalı konumda vardığım sonuç kasamdan kaynaklı. Hava akışı güzel değil.
Şuan kullandığım kasa modeli Sharkoon marka LIT-100.
Fiyat performans anlamında beni mutlu edecek bir kasa önerisi istiyorum deneyimleyip beğendiğiniz.
Kullandığım kasa modelini medyadan izlediklerimle karar verdim sonuç hüsran.
Birde PSU anlamında sistemime SilverStone 650 W 80+ Bronze kullanıyorum.
Sisteme yeterli olacak mıdır?
Bütçem 1300 - 1500 TL. Elimdekileri satacağımı düşünürsek 2000 - 2200 TL olur diye düşünüyorum.
Bu miktarlarda bir öneri yaparsanız sevinirim. Çokta gerek yok kasa + başka bir parçaya önem ver dediğiniz bir konu olursa seve seve duymak isterim.
Bu sistemde darboğaz yaşar mıyım?

Sistemim bu şekilde.

• Anakart: MSI Mag B550 Tomahawk
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz
  • Bellek: 2X Kingston DDR4 8 GB 3200MHz HyperX Fury.
  • Grafik kartı: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256 Bit E
  • M.2 SSD: Samsung 970 Evo Plus 250GB 3500MB-2300MB/s NVMe m.2.
  • SSD : Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD
  • Güç kaynağı: SilverStone essential 650W 80+ Bronze aktif PFC güç kaynağı.
  • ATX kasa: Sharkoon RGB-LIT-100 USB 3.0 RGB ATX Mid-Tower
  • İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
  • Monitör: Gamepower ıntense X60 27" 1ms 165Hz Curved 2K wqhd 2560*1440 RGB Gaming monitör.

Kasam.jpegPSU 1.jpegPSU 2.jpeg

Overclock yapmazsanız yeter diye düşünüyorum ama X ibareli olduğu için en az 700 Watt almanızı tavsiye ederim.
Overclock ile işim yok yapacağımı sanmıyorum. Anladım teşekkür ediyorum.
Teşekkür ediyorum.
Sharkoon RGB-LIT-100 yerine önü mesh bir kasa alabilirsin. Bu tür kasalarda +10 derece kadar etkileyebiliyor.
Maalesef bir hata yapıp aldım.
Aynı kasayı ben de kullanıyorum bu arada. Güzel kasadır.
Bilmiyorum fanlarını başka kasadan söküp taktım. Yönlerini değiştirdim ne yaptıysam kasa içi soğumadı soba görevindeydi :).

Overclock ile işim yok yapacağımı sanmıyorum. Anladım teşekkür ediyorum.

Teşekkür ediyorum.

Maalesef bir hata yapıp aldım.

Bilmiyorum fanlarını başka kasadan söküp taktım. Yönlerini değiştirdim ne yaptıysam kasa içi soğumadı soba görevindeydi :).

Kaç derece ki? Ben toplamda 3 fan ile kullanıyorum. RX 5700 XT gibi bir kart bile 76 derece üstüne çıkmıyor FurMark testinde. Pulse modeli.

Geri
Yukarı