RTX 3070 ve Ryzen 7 3700X kaç sene gider?

Esmerke

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bugün sistemin hepsini topladım ve yarın Allah izin verirse sistemi kuracağım. Sizce sistem nasıl olmuş arkadaşlar. Bu sistem kaç sene götürür? Monitör de beğenip almak istiyorum yarın. 2K'da arkadaşlarım ve kuzenlerim oldukça ısrarcı. 1080P darboğaz yapar, hissedersin diyorlar. Vatan'da çalışan arkadaşlar hissetmezsin ama 27inç 1080P için sınır 2K al diyorlar. Deneyimli arkadaşlar, abiler, gençler hepinizin fikirlerine açığım.

CPU: Ryzen 7 3700X.
GPU: MSI 3070 Gaming X Trio.
Anakart: B550 GAMING Carbon Wi-Fi.
RAM: G.Skill 3600HZ CL16 Trident Z Neo.
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB.
Kasa: MSI Forge 101M.
PSU: Thermaltake Toughpower GF1 750W +80 Plus Gold

Selamlar, öncelikle herhangi yazılımsal sorun çıkmazsa bu parçalar seni 10 yıl rahat götürür diye düşünüyorum. Monitör kısmına gelirsek herhangi bir darboğaz yaşayacağını düşünmüyorum ama böyle bir sisteme 2k monitör yakışır .. :)

Herkese merhaba. Bugün sistemin hepsini topladım ve yarın Allah izin verirse sistemi kuracağım. Sizce sistem nasıl olmuş arkadaşlar. Bu sistem kaç sene götürür? monitör de beğenip almak istiyorum yarın. 2K'da arkadaşlarım ve kuzenlerim oldukça ısrarcı. 1080P darboğaz yapar, hissedersin diyorlar. Vatan'da çalışan arkadaşlar hissetmezsin ama 27inç 1080P için sınır 2K al diyorlar. Deneyimli arkadaşlar, abiler, gençler hepinizin fikirlerine açığım.

CPU: Ryzen 7 3700X.
GPU: MSI 3070 Gaming X Trio.
Anakart: B550 GAMING Carbon Wi-Fi.
RAM: G.Skill 3600HZ CL16 Trident Z Neo.
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB.
Kasa: MSI Forge 101M.
PSU: Thermaltake Toughpower GF1 750W +80 Plus Gold

CPU konusunda Intel zamanla bazı işlemcileri neden bilmiyorum ama kötü oluyor AMD tarafına ısınıyor. İşin aslı yıllardır intel kullanan biriyim ama aynı fiyatlı AMD işlemci tarafına döndüğüm zaman baya fark etti özellikle işlemcim nerdeyse yüzde 100 hiç olmazdı. Darboğaz olur mu kontrol edin. Ama 500GB yerine daha yüksek SSD kullanmanızı tavsiye ederim M2 sistem için dışarıdan da sata SSD ile oyunlarını koyun eminim daha rahat edersiniz.

Geri
Yukarı