RTX 3070 ve Ryzen 7 3700X kaç sene gider?

1440p de düşük ayarlarda da oynarım dersen 3-4 yıl boyunca çoğu oyunda 60+ fps alırsın. 1080 içinse 7-8 yıl zor çıkarır. 780 ti üst seviye karttır ve günümüz dengi 3080 ti olacaktır. 3070 ile 770 kıyaslanmalı. GTX 770 7-8 yıllık olmasına rağmen yeni çıkan çoğu oyunda 1080p 30 fps vermekte zorlanıyor.

Ben AMD kullanmam tavsiye de etmem. AMD V140 işlemcim var 3 RAM'ken ısınıyordu ve hemen kapanıyordu belirli bir süre sonra. Sonra Ryzen 3 serisini test ettim. Memnun edici fakat paran varsa Intel almak mantıklı.
( Bu söylediklerim eski AMD serisi için Ryzen 3'den sonrasını test etmedim )

Yapmayın 🙂 o devirler kapandığı için nasıl ki az önce 720P konusundaki gibi hatta dediğiniz işlemci biraz 480P gibi kıyaslayalım. Ryzen yeni seriler performans ve test değerleri🤌

Ryzen 3000 ve 5000 serisi mükemmel. Ama 3700X yerine 10600KF alırdım ben. Arkadaş render işleriyle uğraştığından normal karşılamak gerek 3700X almasını.

Katılıyorum görünen tek sorunları ısınması fakat 3700X üzerinde gelen soğutma gayet iyi olduğu söyleniyor olmazsa Cooler Master çift fanlı bir sıvı soğutma çekeriz ne yapalım 🙂 FPS oyunlarında cidden bazı oyunlarda güzel bir fark var ama render olduğu için bana daha uygun olduğunu düşünüyorum.
1440p de düşük ayarlarda da oynarım dersen 3-4 yıl boyunca çoğu oyunda 60+ fps alırsın. 1080 içinse 7-8 yıl zor çıkarır. 780 ti üst seviye karttır ve günümüz dengi 3080 ti olacaktır. 3070 ile 770 kıyaslanmalı. GTX 770 7-8 yıllık olmasına rağmen yeni çıkan çoğu oyunda 1080p 30 fps vermekte zorlanıyor.
Hocam 1080P de 30 Fps e kadar düşürmem kartı artık bir ürünü öldürene kadar kullanmayı düşünmüyorum. Bence düşük ayarladar daha fazla olacağını düşünüyorum biraz kötümser olmuş sanki.
50 sene gider (!)
Biz nereden bilelim. Bence 6-7 yıl.
Sencesini sordum ya işte, sence 6-7😅

Son düzenleme:
Katılıyorum görünen tek sorunları ısınması fakat 3700X üzerinde gelen soğutma gayet iyi olduğu söyleniyor olmazsa Cooler Master çift fanlı bir sıvı soğutma çekeriz ne yapalım 🙂 FPS oyunlarında cidden bazı oyunlarda güzel bir fark var ama render olduğu için bana daha uygun olduğunu düşünüyorum.
CM olmaz :p. SilverStone ya da Arctic.

Aynen kankalar herkes çok zengin gitsin 2K 4K monitör alsın. Sanki herkeste sistemi güncelleyecek maddi durum var. Adamın sistemi uzun süre kullanmak istemesi normal gidip 2K önermişsiniz. Uzun süreli kullanım istiyorsan 1080p al geç. Sanki Avrupa’da Amerika’da yaşıyoruz. Kurun yarın ne olacağı belli değil her insan yeni seri çıktığı zaman hemen alıp yükseltmiyor. Gerçekten şu yerde 5 günde görmediğim şey kalmadı. Herkes çok biliyor ama herkes düşünmekten de habersiz. 1080p ölürmüş. Ölsün. Yurtdışındaki adam 3070 mi alır sence? 1080p benim gözüme hala hoş geliyor olacaksa piyasadaki durumu umrumda olmaz. Azıcık düşünün.

Bence asıl mevzuya gelirsek bazı arkadaşlar yazmış. Bu ekran kartının 1080P'de bazı oyunlarda darboğaz yapabileceği bu yüzden bence de 2K almalı yoksa ben pikselinde değilim.

Aynen kankalar herkes çok zengin gitsin 2K 4K monitör alsın. Sanki herkeste sistemi güncelleyecek maddi durum var. Adamın sistemi uzun süre kullanmak istemesi normal gidip 2K önermişsiniz. Uzun süreli kullanım istiyorsan 1080P al geç. Sanki Avrupa’da Amerika’da yaşıyoruz. Kurun yarın ne olacağı belli değil her insan yeni seri çıktığı zaman hemen alıp yükseltmiyor. Gerçekten şu yerde 5 günde görmediğim şey kalmadı. Herkes çok biliyor ama herkes düşünmekten de habersiz. 1080P ölürmüş. Ölsün. Yurtdışındaki adam 3070 mi alır sence? 1080P benim gözüme hala hoş geliyor olacaksa piyasadaki durumu umrumda olmaz. Azıcık düşünün.

Geri
Yukarı