RTX 3070 ve Zen 3 işlemci bekleyenler pişman mı?

3070'i beklediğim için pişman değilim. Fakat Zen 3 beklersem sanırım tamamlayamam. Hem fiyatlaındaki artışı hem de dolar kuru göz önünde bulundurursak çok zor. 5700X diyordum fakat 3070 için 3700X fazlasıyla yeterli olacak. Güncel durumda 3070 bekliyorum sadece. İşlemci olarak da 3700X tercih edeceğim.

İşlemci olarak ben de aynısını düşünmekteyim incelemelerine göre 3900X'i de düşünebilirim.
OC versiyon aldım hocam. GamingPro OC diye geçiyor. GameGaraj'dan aldım. Ben aldım stok bitti. :D
Geçen hafta vardı stoklarda hatta 3 gün falan da durdu. 😂

3070'i beklediğim için pişman değilim. Fakat Zen 3 beklersem sanırım tamamlayamam. Hem fiyatlaındaki artışı hemde dolar kuru göz önünde bulundurursak çok zor. 5700x diyordum fakat 3070 için 3700x fazlasıyla yeterli olacak. Güncel durumda 3070 bekliyorum sadece. İşlemci olarak da 3700x tercih edeceğim.
Ryzen 5 3600 RTX 2080 TI'ı çok rahat besliyor. 3700x gayet yeterli olur.
Palit hiç kullanmadım fakat genelde herkes memnun umarım sorun yaşamazsınız hocam. Nereden satın aldınız ve OC versiyonunu mu aldınız?

Ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok maalesef 😅 😂
Mesela ekranınız 2k ya, sanal çözünürlük ile bunu 4k yapabiliyorsunuz. Böylece darboğaz olmuyor.

Bu konuyu araştıracağım herhangi bir sorun yaşatıyor mu?
Hayır, Sağ tıklayıp Nvidia Kontrol Paneli'ni açın. Gelişmiş grafik ayarlarında DSR Çarpanı diye bir şey olacak. Oradan istediğini tikleyin ve kaydedin. Daha sonra oyuna girip deneyin.

Bu konuyu araştıracağım herhangi bir sorun yaşatıyor mu?
Yok herhangi bir sorun yaşatmıyor fakat gerçek çözünürlükten uzaklaşıyorsunuz sadece. İleride monitör yenilemeyi düşünüyorsanız yapılabilir. Sırf bu yüzden 3700x almayı düşünüyorum bir süre 1080p kullanacağım ve yayıncılıkla falan uğraşmayı da düşünüyorum o sebepten daha sağlıklı ek olarak daha ileriye dönük.

Yok herhangi bir sorun yaşatmıyor fakat gerçek çözünürlükten uzaklaşıyorsunuz sadece. İleride monitör yenilemeyi düşünüyorsanız yapılabilir. Sırf bu yüzden 3700x almayı düşünüyorum bir süre 1080p kullanacağım ve yayıncılıkla falan uğraşmayı da düşünüyorum o sebepten daha sağlıklı ek olarak daha ileriye dönük.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Şu an 1080P monitörüm var. Bu yöntem ile kullanabilirim.

3700x alırsanız bu yönteme gerek yok. 1080p'de fazlasıyla beslecektir işlemci. Şu bir gerçek kartın hakkı 2K. İleride 2K monitör düşünüyorum.

3700x alırsanız bu yönteme gerek yok. 1080p'de fazlasıyla beslecektir işlemci. Şu bir gerçek kartın hakkı 2K. İleride 2K monitör düşünüyorum.
Bence de öyle. Ryzen 5 3600 RTX 2080 TI'ı çok 1080P'de rahat besliyor. Belki ona bile gerek kalmaz.

RTX 3070'in çıkmasına çok az kaldı peki benim gibi bu kartı bekleyenler pişman mı?
Doların 8 TL olmasıyla birlikte fiyatı neredeyse 7000₺ olacak
1000-1500 TL fazla verip 3080 almadığıma pişman olmaya başladım siz ne düşünüyorsunuz?
Aynı durum yeni nesil işlemciler içinde geçerli siz ne düşünüyorsunuz?
Bende sanırım alamayacağım o defter kapandı gibi bir şey
Paralarını dolar veya Euro yapmayıp bekleyenler pişman büyük ihtimal.

3000 TL Euro yaptım 8.7ken şimdi 9.5 iyi kar ettim ama yine de bir fayda sağlamayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı