RTX 3080 5900X sistem Adobe programları akıcı değil

kaan_01

Hectopat
Selam herkese.

RTX 3080 Suprim ekran kartlı 5900X işlemcili bir bilgisayarım var. (PC daha birkaç aylık)
Fakat Adobe programlarında (Photoshop, After Effects) sanki akıcı değil. Mesela After Effects programını açtığımda açılması uzun sürüyor ve içerisinde bir işlem yaptığımda gecikmeli algılıyor. Aynı şekilde Photoshop programında da aynı şekilde. En basiti "CTRL+t" komutu hemen algılamıyor. Yani bilgisayarın vadettiğinin altında kalıyor sanki. Benim gözlemlediğim (yanlışta olabilir) Adobe programlarını kullandıktan sonra masaüstünden bir resmi vs çöp kutusuna sürüklediğimde hemen sileceği yerde bir "bar" çıkıyor ve bir türlü silinmiyor. Ne zaman bilgisayarı yeniden başlatıyorum o zaman düzeliyor ve sürükleme işlemini yaptığımda hemen siliniyor. Bazen bilgisayarı kapat dediğimde rahat kapanması 3-4 dakika sürüyor. Bu anlattıklarımın nedeni nedir nasıl bir çözüm yolu vardır. Benimle paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

RAM kaç GB? Gerçi bu sistemi aldıysanız RAM de yeterli seviyededir de bir sorayım dedim.

RAM kaç GB? Gerçi bu sistemi aldıysanız RAM de yeterli seviyededir de bir sorayım dedim.
Ram 32GB
Bilgisayarınızın tam özelliklerini yazar mısınız? SSD nedir?
RTX 3080 Suprim
x570 Tomahawk Anakart
Samsung 1TB 980 PRO SSD
32 GB Ram
5900x İşlemci
Bir arkadaşım Adobe programlarının AMD işlemcisi üzerinde halen verimli çalışmadığını söylemişti. Adobe programlarınız güncel mi?
Ben de tam tersi diye biliyordum. Aynen hepsi güncel 2021

Son düzenleme:
Ben de tam tersi diye biliyordum. Aynen hepsi güncel 2021
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı