RTX 3080 80 dereceye kadar çıkıyor

TimurCan07

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba yakın zamanda PC topladım ve kablolamayı kendim yaptım, sistem çalıştı her şey düzgün işliyor(daha Windows kurmadım) ama sistemimdeki ekran kartının fanları dönmüyor ve 5-10 dakika içerisinde aşırı ısınıyor elle hissedelecek şekilde 80 derece civarı ne yapmalıyım?

Merhaba yakın zamanda PC topladım ve kablolamayı kendim yaptım, sistem çalıştı her şey düzgün işliyor(daha Windows kurmadım) ama sistemimdeki ekran kartının fanları dönmüyor ve 5-10 dakika içerisinde aşırı ısınıyor elle hissedelecek şekilde 80 derece civarı ne yapmalıyım?
Fanların dönmüyor ise ısınması normal kartı iade edin.

İade edin nereden aldınız bu arada?

Önce bi' sistemi tam olarak kurun, işletim sistemini görün. Belli bir sıcaklığa kadar fanlar dönmez bazı ekran kartlarında, sizdeki durum da muhtemelen bu. Sadece işletim sistemi olmadığı için kart afallıyor diye düşünüyorum.

Windows kurun, yine böyle bir sorun yaşarsanız servisle görüşürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı