RTX 3080 bağlantı seçenekleri

HooDue

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, bir konuda bilgili olan arkadaşlara danışmak istiyorum. Nette biraz araştırdım ama aradığım tam cevabı alamadım. Sorum şu RTX 3080 almayı düşünüyorum ama monitörüm DisplayPort 1.2 ve HDMI 2.0 uyumlu ama satış sitelerindeki RTX 3080'lere bakıyorum ekran kartı çıkışları DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0b gözüküyor. Ne yapmam lazım yani bu monitörümle kullanamaz mıyım, bilgili olan arkadaşlar açıklayabilir mi?
Not: Monitörüm ASUS 28" VP28UQGL 1ms 60Hz 4K HDMI DP FreeSync Gaming monitör.

Monitörden o ciktiyi alabilmeniz için o portlar mevcut alamasaydiniz portlar farkli olurdu elbette. RTX 30XX Serisi en son teknoloji ile geliyor monitörde sorun olmayacagini varsayarsak neden bir sorun olussun ki? Ben 165Hz 1440P goruntuyu DP1.2 Uzerinden kullanabilecegim mesela. Ancak DP1.2'de 10Bit renklerde kullanmak istersem ne yazikki limitim 144Hz olacaktir benim durumumda ama bildigim kadariyla sizde 10Bit renk modunda dahi 4K 60Hz sorunsuz iletim yapilabiliyor.

Monitörden o ciktiyi alabilmeniz için o portlar mevcut alamasaydiniz portlar farkli olurdu elbette. RTX 30XX Serisi en son teknoloji ile geliyor monitörde sorun olmayacagini varsayarsak neden bir sorun olussun ki? Ben 165Hz 1440P goruntuyu DP1.2 Uzerinden kullanabilecegim mesela. Ancak DP1.2'de 10Bit renklerde kullanmak istersem ne yazikki limitim 144Hz olacaktir benim durumumda ama bildigim kadariyla sizde 10Bit renk modunda dahi 4K 60Hz sorunsuz iletim yapilabiliyor.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı