RTX 3080 fanı boştayken dönüyor

FreiSeele

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba millet, direk konuya gireceğim. Ekran kartımın normalde boştayken 3 fanından sadece biri dönüyordu fakat ne olduysa görev yöneticisinde kullanımı %0-%5 arasındayken bile tüm fanları düşük devirde de olsa dönüyor. Bu durum beni rahatsız etti. Ekran kartım RTX 3080 Gamerock. Kartın kendi panelinden fanları otomatiğe ayarlı önceden olduğu gibi. Onda bir değişim yok. Acaba Windows ayarlarından veya başka bir şeyden kaynaklı olabilir mi? Bunu nasıl eski haline getirebilirim?

Merhaba millet, direk konuya gireceğim. Ekran kartımın normalde boştayken 3 fanından sadece biri dönüyordu fakat ne olduysa görev yöneticisinde kullanımı %0-%5 arasındayken bile tüm fanları düşük devirde de olsa dönüyor. Bu durum beni rahatsız etti. Ekran kartım RTX 3080 Gamerock. Kartın kendi panelinden fanları otomatiğe ayarlı önceden olduğu gibi. Onda bir değişim yok. Acaba Windows ayarlarından veya başka bir şeyden kaynaklı olabilir mi? Bunu nasıl eski haline getirebilirim?
O program ile bir derece ayarlayın, o dereceye çıktığında çalışsın fanlar.

Son düzenleme:
NVIDIA Denetim Masası'nda güç yönetimi modu'nu varsayılan ayara geri döndürün.

Maalesef devam ediyor aynı şekilde dönmeye.
O program ile bir derece ayarlayın, o dereceye çıktığında çalışsın fanlar.

O şekilde yapmak istemiyorum pek açıkçası çünkü kendi geldiği ayarda otomatikteydi ve dediğim gibi oyun vb. açık değilken duruyordu fanlar.
NVIDIA Denetim Masası'nda güç yönetimi modu'nu varsayılan ayara geri döndürün.

Bilgisayarı yeniden başlattım ve fanlar durdu, çok teşekkürler gerçekten. İşin garibi NVIDIA ayarlarında yeniden başlatma uyarısı vermemesi iyi ki denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı