RTX 3080 fiyatları

Kalıplaşmış düşüncelerinizden sıyrılın. Vatan Bilgisayar PC Parçaları bakımından harika ve ucuz fiyatlar sunan bir marka. İmzamdaki pcyi (Monitör dahil) 9.700 TL' ye topladım 3-4 ay kadar önce. Artık kalıp düşüncelerden sıyrılın. Lütfen.
Neden sıyrılalım? Birkaç parçada daha iyi fiyat var diye mi? Yıllardır geçirdiler daha yeni zamanlı birkaç küçük hamlede normalleştiler. Qp itopya vs de nvidia resmi distribitörü? Bunlarda daha iyi fiyat gelirse bunlar kaçak mal mı satıyor diyeceğiz? Vatan ve hepsiburadanın diğer tüm yerlerden önce stok alacağı bilgisini paylaşmıştım. Sebebi de diğerlerinden önce en az 3 hafta önde başlayıp bu satışlara pastanın en güzel yerinde at koşturmak. Bu rekabet ortamında tekelcilik oynayan bir şirkete neden sevgi gösterelim.
Dediklerimi yanlış anlamayın ben de psumu oradan alıcam. Kasa anakart steelseries ekipmanlarım qp. Monitor itopya. Gerisi neweggden geliyor. Biz müşteriyiz bizi gereksiz şekilde tırtıklamaya çalışan firmalardan mümkünse ürün almamalıyız ki fiyat düşürsünler herkese yarasın.
Kusura bakmayın vatanda halen tonlarca ürün vatan vergisiyle geliyor fazla fazla piyasada ortalama ya da düşük fiyat çekilmediği sürece kimse de oradan almamalı bu devirde.

Aramızda RTX 3080 fiyatlarını ilk başta gören arkadaşlar (Vatan Bilgisayar kesin üstüne 1000 TL koymuştur) diyordu. Şimdi size link atacağım Gigabyte RTX 3080 Gaming OC ekran kartı 9300 TL Vatan Bilgisayar fiyatları da böyleydi hatta TUF Gaming daha ucuzdu? Noldu Vatan'a 1000TL koymuş diyenler?
Gigabyte modeli bu fiyattaysa Aorus modeli nasıl bir fiyatta olacaktır?
Konu 2020'de açılmış ve üzerinden sadece tam 1 yıl geçmiş göründü bana ve konuda 3080 RTX olduğu ve diğer katılımcılarında yorumlarını okuduğumda benim araştırdığım RX 6800 XT OC konusuna tam olmasada fiyat performans açısından yakın ve isabetlli olduğunu düşündüğüm için yeni konu açmadan buraya yorum mesajımı yazmaya karar verdim. Öncelikle belirteyim Hangottom 'un verdiği fiyatlar ile tam 1 yıl sonraki fiyatlar arasında çok büyük farklar oluşmuştur çip üretiminin düşmesi ve Covid 19 pandemi ve özelliklede kripto madenciliği gibi farklı sebepleri vardır ancak benim burada belirtmek istediğim konu araştırdığım kart (yurtiçi araştırma sebebim şuan kullandığım Msi RX 580 Armor 8GB OC ekran kartı sürücüsünün bana tavsiye ettiği RX 6900 XT modeline değil fiyat performans açısından RX 6800 XT OC nin daha uygun olduğunu düşünüyorum) belirttiğiniz kartın bir üst modeli RTX 3090'ın yurtdışı araştırmada 600 Abd Doları civarında fiyatı olduğunu gördüm ama bunın yurtiçindeki fiyatı 40000 TL civarında olması açıkçası yurtiçi fiyatı çok pahalı bir kart bence ve bunun başka sebepleride olabilir ancak ben Kripto para madenciliğinin bu modellerin fiyatlarının artmasında büyük payı olduğunu düşünüyorum). Bu arada belirteyim 10 adetten fazla ekran kartı almak yasaklandı ancak çok geç kalmış bir karar oldu, bu yüzden bize herhangi bir faydası olmamıştır. Neden AMD çünkü sistemimi bu şekilde topladım 240HZ oyuncu monitörümle birlikte, bu yüzden ekran kartı ve monitör uyumu tam olduğundan 30 fps ve altına düşüş olursa bazı oyunlarda bu düşüşü hissetmiyorum bile diyebilirim. RX 6800 XT 17000 TL civarında (heryerde yoktur bir kaç yerde 1 veya bir kaç tane vardır) şuanda almak diye bir düşüncem yok ama ileride sistemimle uyumlu ve fiyat ferformans açısından daha iyisi olursa alabilirim. (Sistemimi Vatan'dan değil İstanbul Mecidiyeköy'de bir bilgisayarcıda bir kısmı peşin bir kısmı taksitli olarak yanlış hatırlamadıysam 2011 yılında toplamıştım işlemci Ryzen 7 1700x ve RX 6800 XT OC ile uyumlu çalışabileceğini düşünüyorum, anakart Msi x370 Gaming Pro Carbon bellek 2x16 32GB). Evet bağlantı da atabilirim iyi forumlar.

Not: 3080 RTX konusuna girmek istemedim çünkü belleğini yanlış görmedi isem 10GB (kırpılmış model) olması.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı