Çözüldü RTX 3080 Fortnite'ta 130 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Sait Turan

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 3200
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 1 Tb M.2
Ekran kartı
Asus Tuf Rtx 3080 10 Gb
Anakart
Asus Prime X570-P
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Bugün Fortnite Chapter 4'a başladım ve performans bakımında büyük bir sorun yaşıyorum. DX12 modunda oynadığımda, internetten kendi sistemim ile benzer sistemler ile yapılan performans testlerinden nereden baksanız 30-40 FPS daha düşük FPS'ler alıyorum. DX11 moduna aldığımda ise bu sefer FPS yükseliyor ama FPS droplar başlıyor. Sorun nedir acaba?

Dosya Ekleri

• dx11.png
    dx11.png
    489 KB · Görüntüleme: 55
  • dx11-2.png
    dx11-2.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 55
  • dx12.png
    dx12.png
    521,1 KB · Görüntüleme: 43
  • dx12-2.png
    dx12-2.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 47
Bugün Fortnite chapter 4'a başladım ve performans bakımında büyük bir sorun yaşıyorum. DX12 modunda oynadığımda, internetten kendi sistemim ile benzer sistemler ile yapılan performans testlerinden nereden baksanız 30-40 FPS daha düşük FPS'ler alıyorum. DX11 moduna aldığımda ise bu sefer FPS yükseliyor ama FPS droplar başlıyor. Sorun nedir acaba?

Çözünürlük?

Bugün Fortnite chapter 4'a başladım ve performans bakımında büyük bir sorun yaşıyorum. DX12 modunda oynadığımda, internetten kendi sistemim ile benzer sistemler ile yapılan performans testlerinden nereden baksanız 30-40 FPS daha düşük FPS'ler alıyorum. DX11 moduna aldığımda ise bu sefer FPS yükseliyor ama FPS droplar başlıyor. Sorun nedir acaba?

Biraz oynayınca geçiyor FPS droplar Fortnite'ye her yeni sezon veya chapter geldiğinde olur bu.

1440p

Sorunu çözdüm. Oyuna yeni Lumen GI grafik seçenekleri eklenmiş, kapattığım zaman Fps fırladı. Benim gibi düşük fps alanlar deneyebilir.
Nereden kapayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı