RTX 3080 güç tüketimi belirleme

uk2727

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Az önce MSI Gaming Z Trio 3080 10 GB ekran kartı (GPU) satın aldım. Mevcut sistemimde 650W Cooler Master Bronze PSU kullanıyorum. Bu PSU bu ekran kartını besler mi?
Henüz ekran kartını takmadım sisteme ama takan ve bu şekilde kullanan arkadaş var mı merak ettim? Ekran kartını sisteme taktıktan sonra toplam güç tüketimi gibi verileri nasıl elde ederim.

Diğer donanımlar:
Intel i5 12400F.
ASUS H610M-K
8x2 DDR4 RAM.
Cooler Master 120mm sıvı soğutucu.
Cooler Master TD500 kasa.

3080 icin. NVIDIA 750W onermektedir. Satıp 750W veya. 850W alarak ileri donuk yapabilirsiniz. Gold sertifikalı. Veya satıp üstüne ekleyip.
Satmasına gerek yok.
650W PSU 12400F ve RTX 3080 10G için fazlasıyla yeterli.

3080 icin. NVIDIA 750W onermektedir. Satıp 750W veya. 850W alarak ileri donuk yapabilirsiniz. Gold sertifikalı. Veya satıp üstüne ekleyip.

Global olarka ve üretici şirket 750W oneriyor. Ama Türkiye'deki kanalar. 850W ve üzeri oneriyor.
O önerdikleri genel bir W değeri diyelim. 300W'lık 12900KS ile kullanınca 750W al gibisinden diyorlar.

Hocam rahatlıkla besler diyen arkadaşlar için kartı dene bence. En kötü zaten görüntü gelmez PSU düşük olursa. Bir sorun yaşamazsın. Baktın yetmedi PSU alırsın. Mevcut senaryo bu.

Arkadaşlar ekran kartında 3 tane 8 pin girişi var. Şuanda kasada takılı ekran kartım 2 tane 8 pin kullanıyor. 3.sü nerede? :) Yani MSI ekran kartı icin gerekli o +1 adet 8 pin nerede? Cooler Master 650w bronze PSU. Ben özelliklerine baktım ama bulamadım kaç PCI pinine sahip olduğunu ?

Ekran kartında kaç pin güç girişi var?
3 tane 8 pin var hocam. PCI 8 pin bağlantılarından sadece 2sini görebiliyorum. 3. 8 pin bağlantı bu psunun içinden çıkıyor mu ?

Arkadaşlar ekran kartında 3 tane 8 pin girişi var. Şuanda kasada takılı ekran kartım 2 tane 8 pin kullanıyor. 3.sü nerede? :) Yani MSI ekran kartı icin gerekli o +1 adet 8 pin nerede? Cooler Master 650w bronze PSU. Ben özelliklerine baktım ama bulamadım kaç PCI pinine sahip olduğunu ?
Güç kaynağın modüler yapıda mı ?

3 tane 8 pin var hocam. PCI 8 pin bağlantılarından sadece 2sini görebiliyorum. 3. 8 pin bağlantı bu psunun içinden çıkıyor mu ?
Güç kaynağı modüler değil ise bağlantı olmayabilir fakat olsa bile bence 750W modüler bir güç kaynağı sorunu çözecektir. Modüler güç kaynaklarında genelde ekstra 2x8 pinli kablo ek olur.

Güç kaynağı modüler değil ise bağlantı olmayabilir fakat olsa bile bence 750W modüler bir güç kaynağı sorunu çözecektir.
Rahat rahat besleyeceğini düşünen arkadaşlar varda. Ondan boşuna yarışa girmiyorum. Yoksa bence de 750W almak daha mantıklı. Denesin görsün ne diyeyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı