RTX 3080 için işlemci önerisi

Daha düşük performans, PCI-e 4.0 desteğinden yoksun ve Z serisi anakart olmadığı sürece 3000MHz üstü olmayan RAM frekansları ile iyi günler o zaman :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak bakalım daha mı düşük performans şu anda i9 9900K 3100TL arasında 500TL gibi bir fark var 8Core 16thread tamam bende AMD kullanıyorum da bu kadar fan boyluğunu yapmayın yiğidi öldür hakkını yeme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bak bakalım daha mı düşük performans şu anda i9 9900K 3100TL arasında 500TL gibi bir fark var 8Core 16thread tamam bende AMD kullanıyorum da bu kadar fan boyluğunu yapmayın yiğidi öldür hakkını yeme.
Tamamen saçma bir video, 9900K'nın abisi olan 10900K'ya karşı bile bu kadar büyük fark yok.

Tamamen saçma bir video, 9900K'nın abisi olan 10900K'ya karşı bile bu kadar büyük fark yok.

Saçma değil aslında , 10900k da gpu kullanımı videoda çok daha sık bir şekilde %90 ın altına düşmüş görünüyor.Bu sebepten dolayıda ortalama fps daha düşük 9900k dan.Silikon piyangosu dediğimiz mevzu gibi.

Saçma değil aslında , 10900k da GPU kullanımı videoda çok daha sık bir şekilde %90'ın altına düşmüş görünüyor. Bu sebepten dolayıda ortalama fps daha düşük 9900k'dan. Silikon piyangosu dediğimiz mevzu gibi.
Karşılaştırmak için saçma, buradan bakarsak 9900K çok daha iyi bir işlemci gibi gözüküyor, oysaki alakası yok. 8C-16T avantajı ve bazı oyunlarda öne geçmesi dışında 5600X daha mantıklı bir seçim, hem de soğutma ve pahalı anakarta ihtiyaç duymuyor. 9900K alıp B360 anakart veya 200 liralık hava soğutma almazsın fakat 5600X için B450 anakart ve stok soğutucu bile yeterli, düzgün hava sirkülasyonlu bir kasada tabii.

Videoda Z390 anakart kullanmış ve OC yapılmış, normal bir karşılaştırmada tamamen saçmalık.

Dostum bende sana hak veriyorum 9900k aldığın zaman anakart soğutucu ekstra masraf benim aslında anlatmak istediğim 5600X'in pahalı olduğu AMD öne geçti diye fiyatları şaha kaldırdı ben 5600X in pahalı olduğunu düşünüyorum bu zamana kadar Ryzen 5'ler hep 2000 TL'nin altında çıktı bu sefer 3000 liranın üstünde çıkardılar 1000 lira fark yaratacak ne oldu yani 9900k aldığı zaman dediğin gibi iyi anakart alacak iyi de soğutucu alacak bu da güzel bir overclock demek hatta sıfır almak yerine ikici el aynı fiyata da alabilir şahsen ben alacak olsam elimdeki para ile bir kıyaslama yapardım hangisi daha iyi olur diye.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı