RTX 3080 için PSU önerisi

Türkiye'de zaten Platinum sertifikalı güç kaynağı bulmak samanlıkta iğne aramaktan daha zor. Aerocool'un Project Seven isminde PSU'su var, o da NZXT C850 bu fiyattayken çok da tercih edilebilecek model değil.

Her şeyi geçtim, sertifika önemli bir şey de değil. İyi bir şey ama tek başına yeterli değil. Ünitenin geri kalanına da bakmak lazım, kullanılan komponentlerin kalitesine ve düzenine bakmak lazım. Ripple, hold-up gibi genel performans göstergesi olan unsurlara dikkat etmek lazım.

Türkiye'de zaten Platinum sertifikalı güç kaynağı bulmak samanlıkta iğne aramaktan daha zor. Aerocool'un Project Seven isminde PSU'su var, o da NZXT C850 bu fiyattayken çok da tercih edilebilecek model değil.

Her şeyi geçtim, sertifika önemli bir şey de değil. İyi bir şey ama tek başına yeterli değil. Ünitenin geri kalanına da bakmak lazım, kullanılan komponentlerin kalitesine ve düzenine bakmak lazım. Ripple, hold-up gibi genel performans göstergesi olan unsurlara dikkat etmek lazım.
Tamam bu nasıl?
bunun ile arasında pek fark göremedim(fiyat haricinde :) )

"Aerocool'un Project Seven isminde PSU'su var, o da NZXT C850 bu fiyattayken çok da tercih edilebilecek model değil." diyorum, sen de bana Project Seven PSU'sunu gönderiyorsun "Tamam bu nasıl?" diye. Okuduğunu anladığının gerçekten farkında mısın? Yoksa benimle dalga mı geçiyorsun?

ROG STRIX 1000'de 4500 TL edecek bir model değil. Şimdi güç kaynağı alıp yıllarca dönüştürücüyle kullanmak yerine PCIe gen 5 PSU'ları beklesen daha mantıklı.

"Aerocool'un Project Seven isminde PSU'su var, o da NZXT C850 bu fiyattayken çok da tercih edilebilecek model değil." diyorum, sen de bana Project Seven PSU'sunu gönderiyorsun "Tamam bu nasıl?" diye. Okuduğunu anladığının gerçekten farkında mısın? Yoksa benimle dalga mı geçiyorsun?
Kusura bakma dalgınlığıma gelmiş.O halde sorunun özüne dönelim elimde power boost 500w var ve rtx3080 takacağım dan dolayı psu değiştireceğim yani değiştirmem gerektiğini düşünüyorum belki 600w+ olsa denenebilirdi.Hal böyle olunca başka psu alacağım ve ileride toplayacağım pc için kullanabilceğim bir pcu istiyorum ama PCIe gen 5 PSU beklemem icap etcek o halde uygun fiyatlı 850w alıp ikinci el olarak sonra satmayı denemek mi mantıklı oluyor ?
ilgi alakan için teşekkür ederim saygılar..

Fazlasıyla yeterli, 2000 TL'ye alınabilecek en iyi güç kaynağı. İleride de PCIe gen 5 PSU'ya geçiş yaparsın. 1000W ve üstü güç kaynakları para israfı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fazlasıyla yeterli, 2000 TL'ye alınabilecek en iyi güç kaynağı. İleride de PCIe gen 5 PSU'ya geçiş yaparsın. 1000W ve üstü güç kaynakları para israfı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sinerji den alsam bir sıkıntı olmaz değil mi ?
incehesapta 3 bin arada bin tl bir fark biraz şüphelendim

Daha önce alışveriş yaptım, güvenilir bir yer.
tamam siparişi veriyorum ayrıca şöyle bir monitör konusu açtım orda da beni aydınlatırsan sevinirim..

Yeni konular

Geri
Yukarı