RTX 3080 ne zaman Türkiye'de satılır?

Aydas

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kartı sattık, 3080 bekliyoruz. TR'de satışa ne zaman sunulur? Stok sorunu fiyatları etkiler mi?

Geçen hafta Palit firmasının GP modeli satıştaydı ve stok az idi, 7.6K fiyatı vardı. Ortalama 7.5-8K arasında güzel modeller bulunabilir, bütün firmaların gelmesi 1 ay falan sürer herhalde.

EVGA kendi sitesi ve Newegg uzerinden bu hafta 1-2BIN kartlik stok satisa sunacaklarini soyledi.
Bizim ulkemizde en basta ASUS'un stoklarinin gelecegi buyuk teknoloji firmalarina her modelden 2-3 er adet gonderilecegi ekim ayinin ortasina dogru da diger yetkili teknoloji saticilarima 5-10AR adet (Sitelerinde mevcut olan) modellerden gelecegi bilgisini bir distribitorden ogrendim.
Ancak sorun su ki 100-200'luk stoklar yurtdisinda saniyeler icerisinde eriyor. Bizim ulkemize gelecek olan stoklarda ayni hizda eriyecektir. Ek olarak EVGA, MSI veya ASUS aksine aciklama yapiyor zaman zaman digerleri sakli kutu gibi ve ASUS yanlis hatirlamiyorsam bu ASUS TUF'un ucuz modeline yurt disinda 80dolar zam yapti hazir cikardiklari an kapisiliyor diyerekten. Bu bizim ulkemizde yaklasik 900 liralik bir zamma tekabul ediyor. Teknoloji getiren buyuk sirketlerin de bundan istifade edecegini on gorursek 3 hafta icerisinde az cok bir stok getirilecek ve bu bayagi pahali olacaktir.

Bu verdigim bilgi bir sure once distribitor 3 firmadan aldigim bilgi idi degismis olabilir hizlandirilmis yavaslatilmis olabilir stok eklenmesi durumu. Ancak fiyat kisminda lafimin arkasindayim bu ulkemin firsatcilari henuz beni sasirtamadilar bu sefer de sasirtacaklarini zannettmiyorum.

Tavsiyemi soracak olursaniz, Newegg uzerinden stok kontrol edin devamli olarak 1.5 gun kadar once az daha siparisi veriyordum ancak benden hizli davranildigi icin out of stockta kaldim. 17bin liralik parca parca alsiverisim buradan yapildi gumrukte takiliyor ama ups sizi arayip tcnizi isteyip 1-2 gun icerisinde cikartiyor urunu kafaniza takilmasin. A tani birde 2bin lira kadar daha ucuz nacizane ulkemizden sadece 1 yil garanti eksigi ile beraber :)

Gamegaraj satıyordu ancak stoklar tükendi.

Son düzenleme:
EVGA kendi sitesi ve Newegg uzerinden bu hafta 1-2BIN kartlik stok satisa sunacaklarini soyledi.
Bizim ulkemizde en basta ASUS'un stoklarinin gelecegi buyuk teknoloji firmalarina her modelden 2-3 er adet gonderilecegi ekim ayinin ortasina dogru da diger yetkili teknoloji saticilarima 5-10AR adet (sitelerinde mevcut olan) modellerden gelecegi bilgisini bir distribitorden ogrendim.
Ancak sorun su ki 100-200'luk stoklar yurtdisinda saniyeler icerisinde eriyor. Bizim ulkemize gelecek olan stoklarda ayni hizda eriyecektir. Ek olarak EVGA, MSI veya ASUS aksine aciklama yapiyor zaman zaman digerleri sakli kutu gibi ve ASUS yanlis hatirlamiyorsam bu ASUS TUF'un ucuz modeline yurt disinda 80dolar zam yapti hazir cikardiklari an kapisiliyor diyerekten. Bu bizim ulkemizde yaklasik 900 liralik bir zamma tekabul ediyor. Teknoloji getiren buyuk sirketlerin de bundan istifade edecegini on gorursek 3 hafta icerisinde az cok bir stok getirilecek ve bu bayagi pahali olacaktir.

Bu verdigim bilgi bir sure once distribitor 3 firmadan aldigim bilgi idi degismis olabilir hizlandirilmis yavaslatilmis olabilir stok eklenmesi durumu. Ancak fiyat kisminda lafimin arkasindayim bu ulkemin firsatcilari henuz beni sasirtamadilar bu sefer de sasirtacaklarini zannettmiyorum.

Tavsiyemi soracak olursaniz, Newegg uzerinden stok kontrol edin devamli olarak 1.5 gun kadar once az daha siparisi veriyordum ancak benden hizli davranildigi için out of stockta kaldim. 17bin liralik parca parca alsiverisim buradan yapildi gumrukte takiliyor ama UPS sizi arayip tcnizi isteyip 1-2 gun icerisinde cikartiyor urunu kafaniza takilmasin. A tani bir de 2bin lira kadar daha ucuz nacizane ulkemizden sadece 1 yil garanti eksigi ile beraber :)

Öncelikle teşekkür ederim. Newegg'de stok oldu diyelim, ortalama kaç günde elimde olur. Gümrükte ek ücret çıkarır mı, sorun yaşar mıyım.

Geri
Yukarı