RTX 3080 oyunlarda D3D hatası veriyor

vedatakay

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar üstatlar. Oynadığım oyunlarda sürekli hatalar alıyorum ve bilgisayarım oyunu direkt olarak kapatıyor. Aldığım hata kodları ile ilgili görüntüleri yüklüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hataları genelde PUBG, PUBG Lite, GTA5, BF5 ve Euro Truck Simulator'de alıyorum. Neden PUBG Lite oynuyorsun diye soracak olursanız diğerini oynamayı beceremediğim için :) Ama onda da hata aldım. Cyberpunk ile cihazı denediğimde herhangi bir hata almadım. Cihazımda termal olarak da bir sorun mevcut değil. Max GPU sıcaklığım 70-75 derece arası. Max CPU sıcaklığım 65 derece.

Bütün sürücülerim güncel ve gerekli windows güncellemeleri de yapıldı fakat işin içerisinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

• ASUS ROG STRIX G733qs.
  • Ryzen 9 5900hx.
  • NVIDIA RTX3080 laptop GPU.
  • 32 GB 3200 MHz RAM.
  • SK Hynix 1TB M.2 SSD.
  • Samsung EVO970 500GB M.2 SSD.

Dosya Ekleri

• GTA 5.jpeg
    GTA 5.jpeg
    46,7 KB · Görüntüleme: 51
  • PUBG LITE.jpeg
    PUBG LITE.jpeg
    162,8 KB · Görüntüleme: 54
  • PUBG LITE2.jpeg
    PUBG LITE2.jpeg
    145,5 KB · Görüntüleme: 45
  • warzone.PNG
    warzone.PNG
    106,7 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
All in one runtimes bilgisayarınıza kurup yeniden başlatın.

• NVIDIA GPU sürücüsünü de DDU ile kaldırıp en güncel sürümleri kurun.
  • BIOS'u güncelleyin.
  • Windows 10 sürüm güncelleyin
  • DirectX güncelleyin.

• NVIDIA GPU sürücüsünü de DDU ile kaldırıp en güncel sürümleri kurun.
  • BIOS'u güncelleyin.
  • Windows 10 sürüm güncelleyin
  • DirectX güncelleyin.
DDU ile sürücüyü kaldırıp en güncel sürümü NVIDIA sitesinden indirdim fakat ''bu yazılıma uygun donanım bulunamadı'' hatası veriyor. Ben de GeForce Experience uygulaması üzerinden kartı tekrar kurdum. Fakat sorunum düzelmedi.

Bios sürümüm güncel.
Windows 10 sürüm güncel.
DirectX sürüm güncel.
All in one runtimes bilgisayarınıza kurup yeniden başlatın.
Önerinize göre kurup yeniden başlattım. maalesef sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
İşlemcinin grafik birimi var baktığım kadarı ile yanlış olabilirim.
1614331258981.png

Görüntüyü anakarttan mı alıyorsun yoksa ekran kartından mı? Acaba ekran kartını görmüyor mu? Ekran kartının güç kabloları takılı mı? Ekran kartı ışıkları yanıyor mu fanı dönüyor mu?

GPU sıcaklığını falan paylaşmışsın ama aklıma başka bir şey gelmedi.

Laptop olduğunu görmedim :D Pardon :D Laptop ise 3080 üzerinden çalıştırmıyor mu acaba?

İşlemcinin grafik birimi var baktığım kadarı ile yanlış olabilirim.
Eki Görüntüle 896851
Görüntüyü anakarttan mı alıyorsun yoksa ekran kartından mı? Acaba ekran kartını görmüyor mu? Ekran kartının güç kabloları takılı mı? Ekran kartı ışıkları yanıyor mu fanı dönüyor mu?

GPU sıcaklığını falan paylaşmışsın ama aklıma başka bir şey gelmedi.

Laptop olduğunu görmedim :D Pardon :D Laptop ise 3080 üzerinden çalıştırmıyor mu acaba?
Oyunları 3080 üzerinden çalıştırıyor. Zaten işlemcinin grafik birimini kullandığımda bariz bir FPS kaybı yaşıyorum. Ama bir çok oyunu max 10dk oynayabiliyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı