RTX 3080 taktıktan sonra klavye ve fare takılması

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemime RTX 3080 ekran kartı taktığım günden itibaren oyunlarda klavye ve fare takılmaları yaşıyorum. Hatta bazen ekran da gidip geliyor. Sorun hangisinde olabilir? Ekran kartında mı yoksa başka bir bileşende mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1000W Gold Rog Strix PSU'ya sahip adam mübarek nasıl zorlanacak.
Merhabalar. Sistemime RTX 3080 ekran kartı taktığım günden itibaren oyunlarda klavye ve fare takılmaları yaşıyorum. Hatta bazen ekran da gidip geliyor. Sorun hangisinde olabilir? Ekran kartında mı yoksa başka bir bileşende mi?
Sistemi sıfırdan mı kurdun yoksa eskiden başka ekran kartı takılı mıydı? driverları kaldırmışsındır diye tahmin ediyorum. USB portlarında problem olabilir, benim portlarda da problem var aynı sorun oluyor başka porta takınca düzeliyor.

Hocam emin misiniz? Çünkü bu sistemi yoracak ekran kartı henüz yok diye düşünüyorum. Güç kaynağı yetersiz geliyor diyeceğim ama bilemedim.

Güç kaynağınız yeterli hocam. Ne zamandan beri böyle yapıyor? Eskiden böyle yapıyor muydu?

1000W Gold Rog Strix PSU'ya sahip adam mübarek nasıl zorlanacak.

Sistemi sıfırdan mı kurdun yoksa eskiden başka ekran kartı takılı mıydı? driverları kaldırmışsındır diye tahmin ediyorum. USB portlarında problem olabilir, benim portlarda da problem var aynı sorun oluyor başka porta takınca düzeliyor.
Sıfırdan kurmadım hocam GT 1030 vardı, DDU ile temizleyip yeniden driver kurdum. Portları değiştirdim fakat sonuç aynı.

Güç kaynağınız yeterli hocam. Ne zamandan beri böyle yapıyor? Eskiden böyle yapıyor muydu?
Hayır hocam 1030 kullanırken böyle bir sıkıntım yoktu.

Ekran kartın sahte olabilir başka ekran karti takıp kullanmayi dene.
Bilgisayara format atıp tekrar kullanmayi dene.
Hocam emin misiniz nasıl sahte olacak ekran kartı?

Sıfırdan kurmadım hocam GT 1030 vardı, DDU ile temizleyip yeniden driver kurdum. Portları değiştirdim fakat sonuç aynı.

Sahte olduğunu sanmıyorum hocam. Eğer GT 1030 kullanırken bu sorun yoksa ekran kartında sorun olması muhtemel.

Önceden GT 1030 kullandiysan bilgisayar daha alışamamışdır RTX 3080'e sen biraz daha bekle düzelir bilgisayar şaşırmıştır GT 1030 kullanan fakir nasıl 2 günde RTX 3080 aldi diye hatta bilgisayari bir psikoloğa göster panik atak ve kalp krizi geçirmis olabilir RTX 3080 gorunce.

Geri
Yukarı